Do Labského dolu a podél peřejí Bílého Labe

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Labsky dulTyp kola: horské / trekové; Vzdálenost: 19 km

Cyklotrasa údolími našeho nejvyššího pohoří. Navštívíme dvě velmi populární místa pod hřebenem Krkonoš - Labský důl a peřeje Bílého Labe. Poměrně nenáročná a krátká trasa nám ukáže hned dvě překrásná místa pod hlavním hřebenem našich nejvyšších hor.

Trasu začneme v lyžařské mekce - Špindlerově Mlýně, poblíž autobusového nádraží. Budeme sledovat modrou turistickou značku po levé straně řeky. Mineme dolní stanici lanovky na Medvědín a na rozcestníku "Pod Dívčí strání" pokračujeme vlevo po modré turistické značce do Labského dolu.

Na kole se sice dostaneme pouze na jeho začátek, ale i tak si můžeme užít pohledy do strmých stěn ledovcového původu. Uvidíme i Pančavský vodopád, který je se svými 148 metry nejvyšší v České republice. Dál se bohužel na kole nedostaneme. Cesta začne být kamenitá a prudce stoupá k Labské boudě.

Vrátíme se tedy stejnou cestou zpět k rozcestníku "Pod Dívčí Strání" a odbočíme doleva přes most směrem k rozcestníku "U Dívčí lávky". Asfaltová cesta postupně stoupá podél peřejí Bílého Labe. Nejprve je stoupání mírné, ale s přibližujícím se koncem údolí je kopec úpornější a úpornější.

Bílé Labe pramení v poměrně značné nadmořské výšce - 1432 metrů, na úbočí Luční hory a po pouhých osmi kilometrech se vlévá do Labe. Za svou krátkou osmikilometrovou životní etapu ovšem stihne vytvořit působivé peřeje, tůně a vodopády, které lákají nejednoho návštěvníka.

Od chaty U Bílého Labe se vrátíme stejnou cestou zpět k rozcestníku "Pod Dívčí strání" a po modré budeme podél toku Labe pokračovat zpět do Špindlerova Mlýna.

Profil:

bile_labe_labsky_dul_profil

Mapa:

bile_labe_labsky_dul_mapa

Mapa a profil byly vytvořeny aplikací Turistické trasy, www.trasy.net

Charakteristika:
Fyzicky středně náročná trasa vede po asfaltových cestách, pod hřebenem Krkonoš. Stoupání není nikterak závratné, a tak ji zvládnou všichni, kdo jsou v průměrné kondici.

Trasa:
Trasa vede celou dobu po modré turistické značce podél řeky. Zabloudit skutečně nelze

Špindlerův Mlýn (aut. nádr.) .........stanice lanovky Medvědín
Stanice lan. Medvědín ............... Pod Dívčí strání
Pod Dívčí strání ........................ Labský Důl
Labský Důl ............................... Pod Dívčí strání
Pod Dívčí strání ......................... Chata Bílé Labe
Chata Bílé Labe ........................ Špindlerův Mlýn (aut. nádr.)

Okruh: Ano

Převýšení: 492 m

Občerstvení:
Chata U Bílého Labe

 

Labsky dul Bile_labe_01.jpg Bile_labe_03.jpg

Foto: Labský důl, Bílé Labe