Bolívie

El Choro – tři dny po incké stezce

el_choro2.jpgVelmi oblíbený trek, který klesá téměř z pětitisícových výšek do bolívijské džungle. Stezka byla původně používána místními obyvateli jako spojnice vesnic v údolích se světem a tento účel plní doposud. Čekají vás horské chodníky klikatící se v serpentýnách po úbočích mohutných hor, andské louky i hustá džungle. Právě rozmanitost terénu dodává tomuto treku na zajímavosti a oblíbenosti.

Národní park Sajama

sajama_06Se svou polohou, uprostřed krásou omračující pouště, ze které vystupují vysoké hory se zasněženými vrcholku, je město Sajama srdcem nejstaršího národního parku v Bolívii. Národní park Sajama byl založen v roce 1939 aby chránil lamy Vikuňa, zástupce zdejší divoké fauny před vyhubením, neboť byly hojně loveny díky vlně, kterou poskytovala jejich srst. Téměř tisíc kilometrů čtverečních zahrnuje pouštní planiny, hory i sopku Sajama, nejvyšší vrchol Bolívie. V jeho středu stojí již zmiňované městečko Sajama, pestrá přehlídka nových cihlových domů a původních stavení z pálené hlíny a cihel s doškovými střechami

Národní park Cotapata, Bolívie - encyklopedie klimatických pásem

cotapata.jpgNárodní park Cotapata (Cotapata National Park) se nachází zhruba 20 km od hlavního města Bolívie - La Pazu. Díky svému rozličnému charakteru půdy ukazuje obrovskou rozdílnost několika ekosystémů. Vysokohorské louky and, rašeliniště, náhorní plošina Yungas, mlžné pralesy a vlhké ovzduší deštných pralesů.

Národní park Noel Kempff Mercado

Noel Kempff Mercado National Park je národní park v severo-východní části provincie  Santa Cruz na bolívijsko-brazilských hranicích. Jeho založení se datuje do roku 1979, kdy se nejprve jmenoval Huanchaca, nicméně byl po čase přejmenován podle průkopníka biologie Noela Kempffa Mercada, který v parku vedl svůj výzkum.

Syndikovat obsah