Alberta

Národní park Waterton Lakes

Waterton_03.jpgNárodní park Waterton Lakes najdete v jihozápadním rohu kanadské provincie Alberta na hranicích se Spojenými Státy. Park vznikl v roce 1895 a byl čtvrtým národním parkem státu Kanada v pořadí. Jezero Waterton, nazvané podle Charlese Watertona, přírodozpytce a ochránce životního prostředí, dalo jméno i celému národnímu parku s rozlohou přes 500 kilometrů čtverečných.

Maligne Canyon - dvouhodinová procházka podél bezedného kaňonu

Maligne CanyonStrmé stěny a burácející proud řeky, která si v hlubokém kaňonu razí cestu na pokojné pláně albertských nížin. Tak by se dalo charakterizovat skalnaté a hluboké koryto řeky Maligne River vzdálené zhruba 5 km od města Jasper, centra zdejších hor, kde se setkávají cestovatelé a hlavně trekkeři z celého světa.

Skyline Trail - tři dny v národním parku Jasper na úrovni oblaků

Jasper_23.jpgPokud budete pátrat po tom, který ze severoamerických treků je nejkrásnější, sotva se doberete jednoho jediného jména. Skyline Trail ovšem stoprocentně bude figurovat v první pětici u všech autorů turistických průvodců a troufám si tvrdit, že bude na stupních vítězů.

Sawback Range Circle - čtyřdenní okruh v populárním kanadském parku Banff

Banff_09.jpgSawback Trail je populární trasa, která spojuje dvě hlavní centra národního parku Banff - město Banff a Lake Louise. Okruh Sawback Range Circuit nás zavede do méně navštěvovaných míst na opačné straně údolí parku a provede nás přes Johnston Creek, sedla Badger Pass a Flint's pass. Sawback Range prochází nejvýšše položenými a nejdivočejšími místy, má přibližně stejnou vzdálenost jako jeho slavnější bratr Sawback Trail, ale má jednu nespornou výhodu a tou je shodné výchozí a cílové místo.

Syndikovat obsah