Kalifornie

Národní park Joshua Tree - stromy, které roztahují náruč

Joshua_Tree_08.jpgDnes už si těžko dokážeme představit pocity prvních osadníků kteří vkročili na území dnešního národního parku a uviděli rozpřažené náruče stromu Yucca brevifolia. Silueta stromu jim údajně připomínala postavu Joshuy ze starého zákona a podlea ní stromy dostaly své jméno. I když se podlle pozdějších nálezů prvotní známky obydlení datují už 7500 let zpět, jméno parku i stromům již zůstalo. Po prapůvodních indiánských obyvatelích tu zůstaly malby a základy kamenných sídlišť.

Death Valley - Údolí Smrti, kde často nepřežívá ani klimatizace

dead_valley_01.jpgProjíždět údolím smrti v pravé poledne je prakticky totéž jako sedět v sauně. Jediný rozdíl je ten, že nemáte možnost ukončit upocené trápení skokem do ledové vody. Úmorné vedro je dokonce takové, že správa parku doporučuje vypínat klimatizaci, která by to nemusela přežít.

Four Mile Trail - Čtyřmílová vyhlídka Yosemitského parku

Panorama YosemitJedním z nejznámějších a nejprofláklejších vyhlídkových míst v Yosemitech je Glacier Point. Leží ve výšce 2199 metrů a jak už to tak v USA bývá, dá se na něj dojet velmi pohodlně autem. Odsud z okraje skály můžete přehlédnout spoustu významných ikon tohoto parku jako Yosemite Falls, Half Dome, Vernal Falls, Nevada Falls nebo Clouds Rest.

Výstup na Halfdome (2,693 m) - čtvrtkouli, která stojí za to

Výstup na Half Dome zabere pouze jediný den, ale připravte se, že to bude celý den a že bude řádně perný. Jednak kvůli stoupání, které nás čeká a za druhé musíme vzít v úvahu horko, které nás při tomto stoupání bude provázet. Ovšem odměna bude velkolepá. Tato kuriozní skála nám nabídne úžasné pohledy na skalnatá panoramata nezapomenutelného parku Yosemite.

Jednodenní výstup na El Capitan - nejvyšší stěnu v Národním parku Yosemite

Jenom málokterý horolezec by neznal pojem "El Capitan". Jde o kolmý a téměř kilometr vysoký skalní útvar, jehož horolezecký výstup zabere několik dní. Narozdíl od jiných slavných horolezeckých ikon má zde trekař možnost stanout na vrcholu. Cesta není jednoduchá, takže zvažte svoje možnosti. 30 kilometrů v prašném terénu a za sucha není legrace.

High Sierra Trail - devět dní pohořím Sierra Nevada

High Sierra Trail je jediný systém stezek v pohoří Sierra Nevada, který byl vybudován výhradně pro turistické účely (ostatní cesty jsou povětšinou pasteveckého nebo prospektorského původu). Cesta vede od obrovitých sekvojí v národním parku Sequioa na vrchol hory Mt. Whitney a poté klesá na místo zvané Whitney Portal, kde končí.

Národní park Sequioa – země Obrů

NP Sequoia leží na půli cesty mezi kalifornskými metropolemi San Jose a Los Angeles. Přesněji určeno je pár mil východně od města Visalia. Rokem založení 1980 se řadí na historicky druhý nejstarší národní park Spojených států Amerických, hned po Yellowstonu a jeho rozloha činí bezmála 1700 kilometrů čtverečních.

Syndikovat obsah