Turistické trasy - Posázaví

Český Šternberk - výlet na hrad, který střeží Sázavu

Sternberk_10.jpgDnes vás zavedeme do Posázaví, konkrétně do Vlašimska, kde se na skále nad Sázavou vypíná mocný a majestátní hrad Český Šternberk. Už prohlídka hradu sama o sobě je velmi zajímavá, ale pokud se rozhodnete i pro středně dlouhý výlet, uvidíte, že tahle krajina je opravdu překrásná. Vydejte se tedy s námi podél řeky Sázavy a poznejte jeden z nejkrásnějších hradů, které kdo kdy u nás postavil.

Údolím Konopišťského potoka - výlet na odpoledne

Konopiste_03.jpgJako výchozí bod doporučuji spíše obec Poříčí nad Sázavou, i když je také možná varianta vyrazit z Čerčan, odkud se do Poříčí dostanete po zelené trase. Cesta se tak prodlouží o 3 km, avšak před Poříčím je třeba „vytrpět“ úsek křižující hlavní silnici na České Budějovice, kolem které vyrostly poněkud nevzhledné „hangáry“. Jinak se ale jedná o vcelku příjemnou procházku podél řeky Sázavy. Nenechte se ale odradit, to nejlepší z přírody vás teprve čeká.

Posázavská stezka - jednodenní výlet ve stopách historie českých vandráků

Posazavska_Stezka_18.jpgPokud jste zůstali viset v Praze a nemáte chuť zakoušet pro dnešek žádného z městských lákadel, mohl by tento článek posloužit jako tip na jednodenní výlet. Vydejte se tedy po stopách prvních českých vandráků po stezce, kterou nechal na vlastní náklady zbudovat Klub Českých Turistů v letech 1914 - 1924. A pokud nejste pražáci? Nevadí. Stačí se jen dostat do Jílového u Prahy.

Syndikovat obsah