Finsko

Kolovesi - treky po vodě na kánoích v jižním finsku

Národní park KolovesiKolovesi je částí většího jezerního komplexu Saimaa, který dohromady tvoří největší jezero ve Finsku. Národní park byl založen za účelem ochrany přírody na ostrovech a ostrůvcích na jezeře Saimaa a také proto aby zachoval lesní ekosystémy charakteristické pro jižní část Finska. Park, který má charakter nespoutané divočiny je velmi atraktivním místem pro jízdu na kánoích, nebo člunech.

Národní park Repovesi

Národní park RepovesiNárodní park Repovesi byl založen v roce 2003 a rozkládá se na území 15 km2. Repovesi i přidružená přírodní rezervace Aarnikotka vytvářejí oblast drsné divočiny s hustými lesy a desítkami malých jezer. Park je velmi oblíbenou turistickou destinací, jejíž prostředí umožňuje návštěvníkům realizovat nejrůznější volnočasové aktivity, sběrem lesních plodů počínaje a chůzí na sněžnicích konče.

Národní park Patvinsuo - Finsko

Národní park Patvinsuo je mírumilovnou destinací pro vyznavače turistiky a hikingu v divoké přírodě. Park je mezinárodně významnou rezervací s výzkumem orientovaným na bažiny a letiné stromy. Oblast je velmi populární pro své možnosti jedno a dvoudenních turistických tras. Turisté mohou tyto trasy rozšířit o okruh Karelian, který tudy prochází.

Národní park Urho Kekkonen - divočina po finsku

Národní park Urho Kekkonen je místo, které vítá své návštěvníky během všech ročních období. I když vy tam nejspíš přijedete během letní sezóny, buďte si jisti, že ani v zimě nezůstává území parku opuštěno. Sluncem prosvícené letní a jarní noci, kontrastní barvy lesů během podzimního období a mrazivé a tmavé polární noci. To vše zpestřuje návštěvníkům zdejšího kraje sportovní aktivity, které sem přijeli absolvovat.

Nuuksio - národní park poblíž Helsinek

Národní park NuuksioNuuksio, jeden z 35-ti finských národních parku se nachází poblíž hlavního města Helsinek. Jeho celková rozloha činí 45 čtverečných kilometrů a byl založen v roce 1994. Park chrání velmi důležitý ekosystém, ve kterém najdete například sibiřskou létající veverku, skřivana lesního nebo lelka lesního. Žijí tu i klasičtí zástupci divokých šelem - medvědi a rysi, ale je prakticky nemožné je zahlédnout.

Národní park Kurjenrahka

Kurjenrahka_02Národní park Kurjenrahka se svými močály a lesy je ideálním místem na jednodenní výlety spojené s pozorováním přírody. Patrně nejznámějším místem v parku je Kuhankuono, hraniční kámen osmi různých územních celků. Pokud zatoužíte po delších trasách, než jednodenních, je možné se napojit na turistickou síť tras, známou jako Kuhankuonon, která vede do lokalit ležících v okolí národního parku. Jednou z nich je i národní přírodní rezervace Vaskijärvi Strict Nature Reserve ležící přibližně 10 km severně od parku.

Národní park Hiidenportti

Podle staré finské legendy uprchl pronásledovaný démon Hiisi do mírumilovné a tiché oblasti národního parku Hiidenportti. Radím vám udělat to samé. Utéct, alespoň na chvíli od spěchu a shonu dnešního života. V parku Hiidenportti najdete právě takový klid v lesích tak typických pro střední oblast Finska.

Syndikovat obsah