USA

Národní park Akádie - klenot Severní Ameriky na hranici s Kanadou

Akadie_16.jpgHluboké lesy, průzračná jezera ale hlavně nádherné skalnaté pobřeží atlantiku. To jsou hlavní devizy ostrova, na kanadsko-americké hranici, který přímo vybízí k tomu abyste vzali batoh a vyrazili do krásné a čisté divočiny Národního parku Acadia ve státě Maine. Ale i pro Vás kteří se jen tak chcete projet autem a občas vyjít na nějakou tu vyhlídku má Akádie opravdu dost co nabídnout.

Národní park Arches - město skalních oblouků a oken

Arches_01.jpg„Arches“ neboli oblouky. To je krátký a výstižný popis toho, oč v tomto parku běží. Oranžové skály v pouštní krajině, které příroda během uplynulých tisíciletí opracovávala, až vznikla skalní okna nevídaných rozměrů. Pokud se rozhodnete cestovat do státu Utah, pak Arches je místo, které byste neměli vynechat za žádnou cenu. Slovy Karla Maye bychom mohli říci jediné. Když se Manitou procházel nad územím Spojených Států s pytlem plným přírodních krás, které rozdával indiánským kmenům, pak se mu nad území kmene Utahů rozhodně rozsypaly. Dnešní území státu Utah je totiž doslova pokladnicí míst, která nikde jinde neuvidíte.

Mount Rainier - park na úpatí jednoho z nejnebezpečnějších vulkánů světa

mount_rainierSe svojí výškou 4392m je Mount Rainier nepřehlédnutelným králem hřebene pohoří Cascade Range, nazývaného též Cascades, v západní části amerického státu Washington. Tato sopka, která leží pouhých 90 km od velkoměsta Seattle, je stále považována za jeden z nejnebezpečnějších vulkánů světa. Obklopená hlubokými a strmými údolími a bahnitými řekami je hora dominantou celého národního parku, který dostal jméno právě podle ní.

Pacific Crest Trail - od Kanady po Mexiko americkou divočinou

Yellowstone_15.jpgPacific Crest Trail je 4260 kilometrů dlouhá značená pěší trasa, s převýšením 90000 metrů, procházející napříč územím USA. Prochází státy Washington, Oregon a Kalifornie. Nadmořská výška se podél trasy pochopitelně dost mění. Z téměř nulových čísel na hranici Oregonu a Washingtonu stoupá do čtyřtisícových výšek v průsmyku Forester Pass v pohoří Sierra Nevada. Trek prochází 25-ti státními parky a 7-mi národními parky USA.

Národní park Joshua Tree - stromy, které roztahují náruč

Joshua_Tree_08.jpgDnes už si těžko dokážeme představit pocity prvních osadníků kteří vkročili na území dnešního národního parku a uviděli rozpřažené náruče stromu Yucca brevifolia. Silueta stromu jim údajně připomínala postavu Joshuy ze starého zákona a podlea ní stromy dostaly své jméno. I když se podlle pozdějších nálezů prvotní známky obydlení datují už 7500 let zpět, jméno parku i stromům již zůstalo. Po prapůvodních indiánských obyvatelích tu zůstaly malby a základy kamenných sídlišť.

Death Valley - Údolí Smrti, kde často nepřežívá ani klimatizace

dead_valley_01.jpgProjíždět údolím smrti v pravé poledne je prakticky totéž jako sedět v sauně. Jediný rozdíl je ten, že nemáte možnost ukončit upocené trápení skokem do ledové vody. Úmorné vedro je dokonce takové, že správa parku doporučuje vypínat klimatizaci, která by to nemusela přežít.

Národní park Glacier - park ohromujících jezer, hlubokých lesů a ledovců

Národní park GlacierNárodní park Glacier, tedy ledovec, jak je doslovný překlad, dělá opravdu čest svému jménu.  Krajina je plná řek, jezer a horských vrcholů pokrytých bílými ledovci. Pod touto ostře řezanou skalnatou střechou se vlní desítky ledových řek a říček po alpských loukách plných zeleně.

Syndikovat obsah