Turistické trasy - Beskydy

Výstup na Smrk - druhou nejvyšší horu v Beskydech

Smrk, BeskydyBudete-li hovořit o Beskydech, patrně většina lidí zmíní Lysou horu, Pustevny, nebo Radhošť. I když mírně opomenut, nezůstává Smrk (1276 m) rozhodně pozadu. Přece jenom je to druhá nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Na mapě ji najdete mezi obcemi Ostravice a Čeladná.

Dvoudenní přechod hřebene Beskyd - tip na volný víkend

Beskydy_69.jpgAčkoliv je léto pryč, hory stále nabízí možnosti pro turistiku. A vzhledem k tomu, že v nížině se válela mračna smogu, díky historické inverzi, rozhodl jsem se vyrazit nad ně. Lákavý příslib spatření "bílého moře" se nakonec naplnil na vrcholu Lysé hory. Ale i když tento jev je poněkud vzácný, dvoudenní trasa napříč Beskydy je opravdu krásná a zavede vás do nejvýchodnějšího cípu, kde hraničí Morava, Slovensko a Polsko. A ani si nemusíte brát spacák....

Za Satinskými vodopády - výlet k nejkrásnějším vodopádům v Beskydech

Satinské vodopádyPod svícnem bývá tma, a je-li svícnem vysílač na Lysé hoře, pak tma je na jejích úbočích. A právě tam se skrývá místo, které byste neměli při návštěvě Moravskoslezských Beskyd rozhodně vynechat. Vyhraďte si ve svém nabitém programu čas pro návštěvu Satinských vodopádů. A kdo ví? Třeba najdete zlatý poklad zbojníka Ondráše, který tu prý leží ukryt přes 300 let.

Přechod Moravskoslezských Beskyd - pětidenní trek napříč celým pohořím

Odumřelé stromy na svazích Lysé HoryBeskydy rozhodně patří k nejkrásnějším koutům naší republiky. Zelené pastviny plné ovcí, čistá příroda a úseky, kde málokdy potkáte živáčka. To všechno vás čeká, pokud se vydáte na pětidenní přechod, který vás provede napříč celým hřebenem. Je to ovšem pořádná porce kilometrů a převýšení, i když rozložená do pěti dní, takže zvažte, jestli na to máte.

Lysá hora - výstup z Ostravice

Na vrcholu Lysé HoryLysá hora je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, takže pokud se tu vyskytnete na více než jeden den a hodláte prozkoumat místní vrcholy, rozhodně by ve vašem seznamu neměla chybět. Na prvním místě bude pravděpodobně nezbytné poutní místo Radhošť, nicméně pokud jste již na této hoře byli, nebo nechcete jít mezi desítkami a stovkami turistů k soše Radegasta, vydejte se právě do Ostravice, vesničky na úpatí Lysé hory. Odtud vás poměrně prudké stoupání dovede až na vrchol s vysílačem a výhledem do dalekého kraje

Syndikovat obsah