Co je to ...

Pláštěnka na batoh - k čemu to vlastně je ?

Pláštěnka na batohVýrobci batohů se dnes předhánějí v zuřivém konkurenčním boji o to, který batoh bude mít nejvíce visaček s těmi nej vlastnostmi. Ale i u batohů za tisíce korun s těmi nejlepšími vlastnostmi budete patrně zklamáni. Za zhruba hodinku až dvě vytrvalého deště se obsah Vašeho batohu změní v mokřinu obsahující Vaše věci a několik litrů vody do nich nasáklých.

Nordic Walking - co je to?

nordic_walkingTak je tu zase nedělní odpoledne a vy jste se právě rozhodli pro malou procházku někde v městské zeleni. Slunce příjemně hřeje a pofukuje jemný vítr, který jen zdůrazňuje klidnou a mírnou nedělní náladu. Ale pozor! Jak tak pomalu kladete nohu přes nohu a lelkujíce se rozhlížíte po okolí, ozve se za vámi zuřivé cvakání a za pár vteřin se okolo vás prožene sportovně oblečená osoba, která se při každém kroku odpichuje hůlkami a díky tomu dokáže jít jednou tak rychle než jste tak doposud činili vy.

Proč používat trekové hole / hůlky i když vypadám jako lyžař ?

turista_s_hulkamiTématem trekových holí se zaobírá turistická glosa. Jste aktivistou proti nebo ortodoxním příznivcem hůlek? Víte, na co se vlastně používají a proč? A u všech čertů, není to nakonec ten pravý nástroj, který jste vždycky hledali. Na tyto a mnohé další dotazy, které vás snad při spatření čtyřnohých turistů napadnou, dá odpověd následující článek.

Co to je žďárského bivakovací pytel aneb žďárák

zdarakNe vždycky najdete místo kde postavit stan! Ne vždycky se s ním chcete táhnout! Ne všude ho můžete postavit! Proč v zimě nespat jenom v samotném spacáku ? Proč to vypadá jako vak na mrtvoly ? A proč nemůžu místo toho použít igelit ? V čem může žďárák stan nahradit a v čem ne ?

Odpovědi na otázky ohledně žďárského bivakovacího pytle se dozvíte právě v tomhle článku.

Syndikovat obsah