Turistické trasy - Křivoklátsko

Z Berouna do Nižboru - přes rozhlednu Děd

Rozhledna_Ded_05Rozhlednu Děd si můžete představit jako takovou malou hradní věž. Postavena byla roku 1893 Klubem českých turistů a se svojí výškou 12 metrů, kam vás dovede 56 schodů se rozhodně nejedná o žádného obra. Nicméně výlet na ni a poté dál do Nižboru vás provede krásnou a malebnou krajinou Křivoklátska, a to přece stojí za to i tak, ne? 

Brdatka - naučná stezka v podhradí Křivoklátu

Brdatka_012Přiznám se bez mučení, že pro krajinu Křivoklátska mám slabost. Oproti blízkému Českému Krasu ve mně vzbuzuje pocit divočejší a stále ještě nezkultivované krajiny. Ač ji navštěvuji velmi často a budu přísahat, že je překrásná v jakémkoliv ročním období, bezkonkurenčně nejkrásnější je na podzim. 

Na Vysoký Vrch (486 m) - vrchol s rozhlednou na samé hranici Křivoklátska

Vysoky_vrch_24Netrápím se novoročními předsevzetími prakticky nikdy. Ale letos jsem neodolal a jedno si přece jenom musel dát. Když už mám to Křivoklátsko za barákem, tak bych mohl zdolat všechny vrcholy, které nabízí. A začal jsem stylově, jedním z těch hraničních. Podobně jako k mnoha ostatním vrcholům tohoto požehnaného kraje na něj nevede značená turistická stezka, avšak narozdíl od nich na něm stojí dřevěná rozhledna s krásným výhledem do širokého kraje.

Okolo Křivoklátu - celodenní výlet spojený s prohlídkou jednoho z nejkrásnějších hradů

krivoklatNavštívit Křivoklát patří mezi povinnosti každého Čecha. Jeden z nejkrásnějších hradů naší země ukrytý v jedné z nejkrásnějších krajin pojmenované právě podle tohoto hradu. Navštívíte hrad Křivoklát, malebný kout Pustovětského údolí a strmé skalní stěny poblíž Nezabudic.

Jenčov (Jinčov) - krátká procházka k letnímu hrádku uprostřed Křivoklátských lesů

Jencov_03.jpg

Uprostřed hlubokých lesů Křivoklátska najdete ukrytou malou zříceninu loveckého hrádku Jenčov, zvaného také Jinčov. Jeho jméno je pravděpodobně odvozeno od jména Jan a vztahuje se k Janu Lucemburskému, českému králi. Pokud tedy hledáte rozptýlení na víkendové odpoledne, či dopoledne, vypravte se krátkou procházkou k tomuto místu uprostřed hlubokých lesů.

Z Nižboru na Křivoklát - jednodenní výlet na jeden z nejkrásnějších hradů v Česku

KřivoklátVýskyt hradů a zámků v oblasti Křivoklátska je vskutku bohatý. Dnešní výlet nám umožní prohlédnout si dvě krásné památky a navíc urazit po svých zhruba 15 kilometrů čistou a lesnatou krajinou Křivoklátska. Prohlédneme si zámek Nižbor a poté nás zhruba po třech až čtyřech hodinách donesou unavené nohy na pravou perlu mezi českými hrady, na Křivoklát. Ostatně celý tenhle kraj byl podle něj pojmenován.

Hrady Žebrák, Točník a celodenní okruh Křivoklátskem

Zebrak_02.jpgTandem hradů Žebrák - Točník je velmi unikátní, o tom není nutné se přít. Po pravdě řečeno, nevím, v které jiné vesnici najdete dva hrady v tak těsném sousedství. Jsou tak blízko, že pokud vyslovíte jméno jednoho, zcela intuitivně vás napadne i ten druhý. Můžete sem podniknout prostý výlet a shlédnout tak oba hrady, nebo vyrazit i na přidružený, třiadvacet kilometrů dlouhý okruh, který vás přivede zpět mezi tyto dva hrady.

Syndikovat obsah