Turistické trasy - České Středohoří

Kudy na Milešovku - horu s nejkrásnějším výhledem v Česku

Výhled do Českého StředohoříMilešovka je se svými 837-mi metry nejvyšším vrcholem Českého středohoří. Na jejím vrcholu najdete rozhlednu spolu s budovou meteorologické observatoře. Výhled z vrcholu Milešovky je označován jako nejkrásnější výhled v Čechách vůbec a i německý cestovatel Alexander von Humbolt jej ocenil natolik, že jej prohlásil za třetí nejkrásnější výhled na světě. Ale výhled není jediný primát, který Milešovka drží. Je to současně i vrchol s nejvyšší průměrnou rychlostí větru u nás. Královna středohoří, je tedy pěkně větrná a nezapomeňte se tedy pořádně obléct.

Střekov - hrad na skále, který střeží Ústí

Strekov_04Na stometrové černé skále, vystupující přímo z hladiny řeky Labe, najdete romantický a majestátní hrad Střekov. Jeho bohatá historie je navíc okořeněna spoustou historek, bájí a zkazek, které se o hradu za staletí nahromadily převážně díky lidské fantazii a obrazutvornosti. Některým z Vás bude stačit pouze vystoupat na hrad přímo z města, ale ostatním nabídneme šestnáct kilometrů dlouhý výlet do nitra kopcovité krajiny Středohoří

Buková hora - celodenní výlet za jednou z dominant Českého středohoří

026Televizní vysílač na Bukové hoře je nepřehlédnutelný téměř odkudkoliv ze středohoří. Vysoká a štíhlá věž přitahuje pohledy tak nějak sama a koneckonců, proč by měl člověk na vysílače dívat z dálky, když se dá dojít až k jejich patě, ne? Celý výlet měří 20 kilometrů a budou pořádně perné, ale nezoufejte, nabídnu vám i variantu o celou polovinu kratší. Bude to dřina, ale mohu vám slíbit, že to bude stát zato.

Výlet za jediným rašeliništěm v Českém středohoří

České středohoříTento poměrně krátký okruh nás provede části středohoří. I když nevystoupí na Milešovku, nabídne nám výhledy na ni a seznámí nás s přírodní rezervací Březina u Milešova, kde se nachází jediné rašeliniště v Českém středohoří. Na hladině jezírka s dvěma ostrůvky rašliny kvetou v létě žluté květy bublinatky a vytvářejí tak překrásný barevný kontrast zasazený do okolní bučiny. Pokud budete mít trochu štěstí, můžete si v jezírku a jeho okolí všimnout čolka obecného, nebo početné žabí populace.

Kamenné moře na Plešivci - výlet na odpoledne

Kamenné moře na vrcholu PlešivcePokaždé, když projíždím po teplické dálnici směr Ústí nad Labem, tak se značným zalíbením obhlížím z okna auta okolní kopce zajímavých tvarů. Na vrcholu mnoha z nich stojí více či méně zachovalé zříceniny, které jim propůjčují tajemný závoj z dávných dob, kdy řinčení zbroje a klapot koňských kopyt rozhodovalo o osudech národů.

Syndikovat obsah