Nový Zéland

Egmont - národní park, který zdobí sopka Taranaki

Podle maorské legendy prý původně stála sopka Taranaki mezi ostatními - Tongariro, Ruapehu a Ngauruhoe. Taranaki se ovšem dvořil blízké hoře Pihanga, o kterou se všichni ucházeli. Tongariro však žálivě vybuchl a Taranaki před jeho hněvem uprchl na západ a při útěku vyryl do krajiny řeku Whanganui.

Trek Northern Tongariro Circuit - třídenní okruh národním parkem Tongariro

Pokud váháte, který z treků Nového Zélandu uskutečnit, rozhodně byste měli do svého úzkého výběru zařadit Tongariro Northern Circuit. Deštné pralesy a horské hřebeny jsou devizou mnoha národních parků, ale činné sopky, kterých je tu impozantní sbírka, dodávají tomuto místu značný punc neobyčejnosti.

Rakiura Track - tři dny na Stewartově ostrově

Národní park Rakiura byl otevřen v roce 2002 a najdeme ho na novozélandském ostrově Stewart Island / Rakiura, který leží jižně od jižního ostrova. Dokonalé pláže a mořské úžiny oddělené přípobřežními lesy, to je charakter zdejší krajiny. Ze zástupců zdejší fauny jmenujme například tučňáky, kiwi nebo lvouny.

Národní park Arthur's Pass

Arthur's Pass leží přímo v srdci novozélandských Jižních Alp. Jeho vysoké hory s rozlehlými suťovými poli, strmé rokle, a prudké řeky tvoří hlavní předěl Jižního ostrova. Území parku se rozkládá mezi městem Canterbury a západním pobřežím ostrova.

Kepler Track - pětidenní toulání národním parkem Fiordland

Kepler Track je pětidenní, středně náročný trek pohořím Kepler, které se nachází v novozélandském národním parku Fiordlands. Park je největší chráněnou oblastí ve státě a oficiálně byl otevřen v roce 1988. Trasa prochází mechovými a vlhkými lesy, z kterých stoupá na skalnaté horské hřebeny, od pobřeží jezer do hlubokých roklí a strží.

Queen Charlotte Track - čtyři dny v oblasti Marlborough Sounds

Queen Charlotte Track, který najdete na novozélandském jižním ostrově, leží v oblasti Marlborough Sounds. Tato oblast plná ostrůvků, průlivů a zátok nabízí spektakulární výhledy, které se s ubíhajícími kilometry mení. Povede vás přes horské hřebeny, bujnými přípobřežními lesy a nabídne výhledy na tzv Sounds, tedy průlivy, především Kenepuru a Queen Charlotte Sound.

Heaphy Track - čtyřdenní trasa v parku Kahurangi

Heaphy Track je populární trek na severozápadě Jižního ostrova Nového Zélandu. Nachází se v národním parku Kahurangi a je zařazen mezi devíti nejkrásnějšími treky Nového Zélandu. Trasa je dlouhá lehce přes 80 kilometrů a obvykle je absolvována ve čtyřech až pěti dnech.

Syndikovat obsah