Utah

Národní park Arches - město skalních oblouků a oken

Arches_01.jpg„Arches“ neboli oblouky. To je krátký a výstižný popis toho, oč v tomto parku běží. Oranžové skály v pouštní krajině, které příroda během uplynulých tisíciletí opracovávala, až vznikla skalní okna nevídaných rozměrů. Pokud se rozhodnete cestovat do státu Utah, pak Arches je místo, které byste neměli vynechat za žádnou cenu. Slovy Karla Maye bychom mohli říci jediné. Když se Manitou procházel nad územím Spojených Států s pytlem plným přírodních krás, které rozdával indiánským kmenům, pak se mu nad území kmene Utahů rozhodně rozsypaly. Dnešní území státu Utah je totiž doslova pokladnicí míst, která nikde jinde neuvidíte.

Bryce Canyon - místo, kde se fantazie stává skutečností

Bryce_Canyon_19.jpgUtah rozhodně nepatří mezi nejzelenější státy USA, ale přírodními krásami je doslova nabit. Oranžově a červeně zbarvená půda dává už tak úctyhodně velikým skalnatým útvarům krásu, kontrast a kouzlo nezapomenutelnosti, které ve vás bude ještě dlouho potom, co tato místa opustíte. Bryce Canyon je místem, které vám možná bude připadat jako z jiného světa.

Hidden canyon v národním parku Zion - Najděte skrytou soutěsku

Zion_15.jpgHidden Canyon, tedy Skrytý kaňon je pouze jeden z mnoha možných treků v tomto národním parku. Co se týče pěší turistiky je Zion asi parkem s nejpříznivějšími podmínkami. Svědčí o tom už jen fakt, že do jeho centra nesmí automobily, ale pouze místní kyvadlová doprava.

Syndikovat obsah