Sever (Laponsko)

Národní park Urho Kekkonen - divočina po finsku

Národní park Urho Kekkonen je místo, které vítá své návštěvníky během všech ročních období. I když vy tam nejspíš přijedete během letní sezóny, buďte si jisti, že ani v zimě nezůstává území parku opuštěno. Sluncem prosvícené letní a jarní noci, kontrastní barvy lesů během podzimního období a mrazivé a tmavé polární noci. To vše zpestřuje návštěvníkům zdejšího kraje sportovní aktivity, které sem přijeli absolvovat.

Karhunkierros Trail – nejpopulárnější šestidenní trek Finska (Hautajärvi - Rukanturi)

Trek Karhunkierros vede kopcovitou krajinou Národního parku Oulanka, který je všeobecně brán za nejkrásnější park celého Finska. Ne neprávem bývá obvykle tento park zlatým hřebem všech cestovatelů, kteří zavítají do těchto končin. Vedle přírodních krás je tu řada zástupců fauny a flóry, které jen tak nepotkáte. Vlk, medvěd, rys a rosomák jsou tu pro ostatní zvířata nebezpečnými predátory, zatímco vzdušnému prostoru kralují například orel skalní, jež je v nočních hodinách nahrazen výrem velkým. Charakter krajiny tvoří jezírka, řeky a kaňony.

Lemmenjoki - divoký národní park na severu Finska

Národní park LemmenjokiNárodní park Lemmenjoki je destinací snů pro ty, kteří si turistiku a trekking. Jeho území je divočina, která obsahuje jen velmi málo silnic a cest sjízdných automobilem. Pro pěší turistiku, ale park nabízí mnohé příležitosti. Je tu poměrně velké množství značených tras, neobydlené útulny, které nabízí možnost přepání na vícedenních trecích.

Syndikovat obsah