Turistické trasy - České Švýcarsko

Krátký okruh mezi Jetřichovickými stěnami

Jetřichovické skályVzdálenost: 5,5 km; Čas: 3 h

Jetřichovice je obec vpravdě zastrčená, přiznejme si to upřímně. Sice se sem dostanete autobusem ale i tak je cesta z Děčína poměrně dlouhá ve srovnání se západní (a populárnější) částí Českého Švýcarska. Přesto byste tento kout neměli minout. Od momentu, kdy jsem vstoupíte budete doslova ohromeni výškou skal, a navíc .. vy se dostatete turistickou stezkou na jednu z těch nejvyšších. 

Šaunštejn - krátký výlet na hrad v Českém Švýcarsku, který obývali loupežníci

Saunstejn_07.jpg"Loupežnický" hrad Šaunštejn leží v lese poblíž Jetřichovických stěn, u obce Vysoká Lípa. Vrcholy skalních bloků, na kterých hrad leží nabízí opravdu krásný výhled do krajiny Českého Švýcarska, ale není to zadarmo. Vyšplhat na horní plošinu hradu není ale nic pro klaustrofobiky a pro ty z vás, kteří mají závratě pokaždé, když se podívají ze žebříku dolů pod sebe.

Českosaské Švýcarsko - 10 nejkrásnějších míst

Pravčická bránaAčkoliv jsem sám odpůrcem "takzvaných" hitparád přídrodních divů a krás, musím přiznat, že na některých z nich opravdu něco je. No představte si to, pojedete dejme tomu do Číny, za kopcem bude Velká čínská zeď a vy tam nepůjdete jenom proto, že tam chodí davy jiných turistů. Možná přesvědčíte sami sebe, že je to ten správný krok, ale jen do té doby, než se vás někdo zeptá jestli jste to viděli. Vysvětlujte mu, proč jste tam nebyli.

Jetřichovické skály - půldenní výlet skalnatou krajinou

Oblast jetřichovických skal leží v jižní části Národního parku České Švýcarsko. Pískovcové skály tu stojí osaměle i ve skupinkách, tvoříce tak skalní města. Nejznámějšími útvary jsou Vilemínina stěna a Mariina skála, na jejímž vrcholu stojí dřevěný altánek.

Českosaské švýcarsko - obejděte nejkrásnější místa během jednodenního výletu.

Pravčická bránaTato zhruba patnáctikilometrová trasa má opravdu co nabídnout. Uvidíte jeden z největších skalních útvarů kontinentu - Pravčickou Bránu, a část trasy absolvujete na pramicích s převozníky, neboť vedou soutěskami, do kterých jinak, než po vodní hladině, není přístup. Českosaské Švýcarsko nabízí krásy, které byste jinde jen těžko hledali.

Syndikovat obsah