Centrální Nepál

Royal Trek - čtyřdenní trasa ve stopách prince Charlese

Royal Trek je jednoduchý, krátký trek, ktrerý začíná poblíž města Pokhara a nabízí krásné výhledy na okolní vrcholy - Annapurny. Jméno získal po návštěvě anglického prince Charlese, který jej i se svým doprovodem absolvoval. Trek absolvovalo i několik dalších slavných osobností, mimo jiné zpěvák z Rolling Stones - Mick Jagger.

Oblast Annapuren (Annapurna Region) - nejnavštěvovanější část Nepálu

Centrálnímu Nepálu dominuje oblast Annapurna Himal a vesnice Pokhara. Míří tudy tři hlavní trekkingové trasy - Jomsom Trek, trek Annapurna Sanctuary (Base Camp) a velmi známý okruh okolo Annapuren. Pokhara je dobrým výchozím místem pro kratší trasy, z nichž nejznámější je trek nazývaný "královský".

Centrální Nepál - oblast Langtang

Oblast severně od Kathmandu nabízí velké množství trekingové destinací, všechny dostupné pozemní dopravou. Tři hlavní oblasti jsou Langtang, Gosainkund a Helambu, kde lze kombinovat trasy mnoha různými způsoby od jednotýdenních, po třítýdenní. Langtang je v úzkém údolí, které leží jižně od tibetské hranice.

Trek Jugal Himal - třináct dní v opuštěném kraji

Severovýchodně od Kathmandu leží řetězec hor nazývaný Jugal Himal. Mezi jinými se zde nacházejí vrcholy  Dordže Lakpa (6966 m), Madiya (6257 m) a Phurbi Chhyachu (6637 m). Trek začíná z velké tržištěho Chautaara (1410 metrů), sestupuje do údolí Balephi Khola a poté pokračuje po hřebeni k svatému jezeru Bhairav Kund, ve výšce 3500 metrů.

Syndikovat obsah