Jižní ostrov

Národní park Arthur's Pass

Arthur's Pass leží přímo v srdci novozélandských Jižních Alp. Jeho vysoké hory s rozlehlými suťovými poli, strmé rokle, a prudké řeky tvoří hlavní předěl Jižního ostrova. Území parku se rozkládá mezi městem Canterbury a západním pobřežím ostrova.

Kepler Track - pětidenní toulání národním parkem Fiordland

Kepler Track je pětidenní, středně náročný trek pohořím Kepler, které se nachází v novozélandském národním parku Fiordlands. Park je největší chráněnou oblastí ve státě a oficiálně byl otevřen v roce 1988. Trasa prochází mechovými a vlhkými lesy, z kterých stoupá na skalnaté horské hřebeny, od pobřeží jezer do hlubokých roklí a strží.

Queen Charlotte Track - čtyři dny v oblasti Marlborough Sounds

Queen Charlotte Track, který najdete na novozélandském jižním ostrově, leží v oblasti Marlborough Sounds. Tato oblast plná ostrůvků, průlivů a zátok nabízí spektakulární výhledy, které se s ubíhajícími kilometry mení. Povede vás přes horské hřebeny, bujnými přípobřežními lesy a nabídne výhledy na tzv Sounds, tedy průlivy, především Kenepuru a Queen Charlotte Sound.

Heaphy Track - čtyřdenní trasa v parku Kahurangi

Heaphy Track je populární trek na severozápadě Jižního ostrova Nového Zélandu. Nachází se v národním parku Kahurangi a je zařazen mezi devíti nejkrásnějšími treky Nového Zélandu. Trasa je dlouhá lehce přes 80 kilometrů a obvykle je absolvována ve čtyřech až pěti dnech.

Národní park Kahurangi

S rokem založení 1996, je Kahurangi jedním z nejmladších národních parků Nového Zélandu. Je současně také i druhým největším, neboť měší zhruba 452000 hektarů. Doslovně přeloženo z domorodého jazyka, má toto slovo několik významů, mezi kterými najdete i "být posedlý pokladem". To prý vyjadřuje charakter tohoto parku nejvíce. Divočina střídá místa protkaná turistickými trasami.

Národní park Aoraki/Mount Cook

Národní park Aoraki/Mount Cook je jedno z nejkrásnějších alpských míst Nového Zélandu. Na jeho území najdeme nejvyšší hory a největší ledovce. Navštíví-li člověk tento park, pak si dozajista musí připadat jako trpaslík, neboť v poměru k okolním masivům je opravdu jen mravencem v lese, jež vás obklopuje ze všech stran.

Abel Tasman Coast Track - přípobřežní scenérie Nového Zélandu

Abel Tasman Coast Track Je přípobřežní trek, který začíná ve vesnici Marahau a končí v zátoce Wainui Bay. Jedná se o velice dobře udržovanou trasu, která je otevřena celoročně. Zajímavostí trasy jsou dvě zátoky, Onetahuti & Awaroa, které je možno přejít pouze za odlivu.

Syndikovat obsah