Španělsko

Národní park Caldera de Taburiente - ostrov La Palma

la-palma-08V roce založení parku 1954 se obecně předpokládalo, že Caldera de Taburiente je obrovský kráter, ale  následující výzkumy tuto domněnku vyvrátily a přišly s tvrzením, že kráter, dominující severní části parku, je vulkán leží uprostřed oblé sopky.

Národní park Timanfaya - ostrov Lanzarote

Národní park TimanfayaUNESCO určilo celé území ostrova Lanzarote jako Světovou biosférickou rezervaci v roce 1993. Ostrov je také domovem vulkanického národního parku Timanfaya, který leží v jeho jihozápadní části, mezi městy Jaiza a Tinajo. Park se rozkládá na ploše okolo 50-ti čtverečných kilometrů a je tvořen vesměs vulkanickým povrchem s úžasnou flórou a faunou.

Národní park Ordesa - chlouba Pyrenejí

Národní park Ordesa je matkou systému španělských národních parků. Rezervace byla ustanovena v roce 1918 královským dekretem. O šedesát let později bylo území parku rozšířeno na dnešních 156 km2. V roce 1997 se stal park částí kulturního a přírodního dědictví UNESCO a byl zahrnut do jeho seznamů. Tvar horských masivů parku připomíná některé brazilské nebo venezuelské národní parky.

Z Cap de ses Salines do Colonia Sant Jordi - na půl dne podél pobřeží Mallorky

Ačkoliv Mallorca je spíše doménou plážových turistů, najdeme tu i několik míst, která jsou zajímavá pro "chodivé" návštěvníky tohoto španěskěho ostrova. Pokud máte dost válení se na plážích, můžete se snad trochu inspirovat a strávit jeden necelý den pěší turistikou. Najít na Mallorce nedotčené pobřeží se může zdát jako nadlidský úkol, ale tento trek vás přesto na taková místa zavede.

Národní park Garajonay - La Gomera

Garajonay, na kanárském ostrově La Gomera, byl založen v roce 1981 a o pět let později v roce 1986 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Park byl pojmenován podle zdejší skalní formace Garajonay. Rozkládá se na 40-ti km2, což je velmi podstatná část rozlohy celého ostrova.

Národní park Teide - Tenerife

Národní park Teide, který leží na kanárském ostrově Tenerife, byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2007. Založen byl ovšem celých padesát let předtím a to z něj činí nejstarší národní park Španělska. Jeho území zahrnuje sopku Mount Teide (3715 m) a její přihlehlé okolí. Přestože leží Mount Teide na souostroví v Atlantiku, je se svými bezmála čyřmi tisíci metry nejvyšší horou Španělska. Vulkán je stále aktivní, ale poslední erupce nastala v roce 1909. Dalším významným vulkánem na území Teide je Pico Viejo (3135 m).

Syndikovat obsah