Malá Fatra

Na Velký Rozsutec (1610 m) ze Štefanové

Velký RozsutecVelký Rozsutec je nejvýraznějším vrcholem Malé Fatry. Mluvíme-li o náročnosti výstupu na jeho vrchol, pak je také nejobtížnějším. Trasa je místy jištěna řetězy. Pokud se na to cítíte a dokážete tedy zvládat své závratě, doporučuji na tento skalnatý hrot v hřebeni Malé Fatry vystoupat a zažít i trochu toho adrenalinu při překonávání překážek, které nám hora do cesty položí.

Na Velký Kriváň (1708 m) ze Šútova

velky_krivanVýstup na Velký Kriváň z této strany možná není tolik známý jako cesta z Těrchové (kde vede lanovka). Nicméně snad proto je hezčí. Velký Kriváň je nejvyšší horou Malé Fatry a také dominantou, která je vidět daleko do kraje. Na jeho vrchol směřovaly tradiční poutní průvody již v devatenáctém století.

Výstup na Velký Kriváň (1708 m) z Vrátnej

mala_fatra_hreben_03Velký Kriváň je se svými 1708 metry je nejvyšším vrcholem pohoří Malá Fatra. Jeho vrchol se nachází nad hranicí kosodřevinového porostu. Je patrně také nejnavštěvovanějším vrcholem tohoto pohoří, neboť do Snilovského sedla (cca 45 minut vzdáleného od vrcholu)  vede dvousedačková lanovka.

Výstup na Chleb (1646 m) z Vrátnej

Hřeben Malé FatryChleb (1646 m) je třetím nejvyšším vrcholem pohoří Malá Fatra. V hřebeni jej najdete mezi Snilovským sedlem a Sedlem za Hromovým. Po Velkém Kriváni je zřejmě nejnavštěvovanějším vrcholem Malé Fatry díky blízké lanovce do Snilovského sedla. Vyhledáván je zejména kvůli celistvému výhledu na okolní vrcholy.

Výstup na Malý Rozsutec (1344 m) ze Štefanové

Malý RozsutecMalý Rozsutec (1344 m) je menším bratrem jižněji situovaného Velkého Rozsutce. Je částí Národní přírodní rezervace Rozsutec, která byla díky místní vápnomilné flóře ustanovena v roce 1967 v rámci Národního parku Malá Fatra.  Vrchol Malého Rozsutce je lehce rozpoznatelný díky vápencovému skalnímu cimbuří na jeho vrcholu. Trasa začíná i koncí v obci Štefanová - Terchová, nejznámějším centru Malé Fatry.

Na Stoh (1607 m) ze Štefanové

Hřeben Malé FatryStoh (1607m) je holá a  neostrá hora na hřebenové trase Malé Fatry. Z jeho vrcholu je panoramatický výhled na okolní vrcholy, především na Velký Rozsutec, který je mnohými turisty považován za vůbec nejkrásnější vrchol Malé Fatry.

Syndikovat obsah