Francie

Napříč Korsikou po legendární trase GR20 za patnáct dní

Korsika_GR20_01.jpgGrande Radonée 20 doslova přeloženo z francouzštiny “velká exkurze” je uváděn jako nejdrsnější ale zároveň nejkrásnější trasa Francie. Námaha z překonávání překážek divoké korsické přírody je odměněna překrásnými výhledy na rozeklané hory, čirá jezera a divoké lesy.

Čtyřdenní trek do srdce GR20 - severní část

Korsika_GR20_10.jpgI my jsme zachtěli okusit tuto legendární stezku. Neboť naším plánem bylo poznat Korsiku celou, včetně mořských krás a svérázné mistní civilizace, její historii i současnou tvář, zvolili jsme jen asi nejtěžší, zato nejzajímavější část GR20.

Klasikou na Mont Blanc 1. – den první, rozcvička k chatě de Tete Rousse

Když bůh tvořil Mont Blanc, tak z jeho vrcholu udělal širokou sněhovou pláň, aby se tam ti všichni vrcholu chtiví vešli. A udělal dobře. Při výstupu na vrchol si za pěkného počasí opravdu připadáte jako když se prodíráte Václavákem. Což o to, od chaty de Aig. du Gouter je to vcelku jedno – cesta je až na vrcholový úsek poměrně široká, ale při cestě z ledovce de Tete Rousse kamenným žebrem ke Gouteru vám bude docela těsno a možná budete svědky opravdu pitoreskních představení.

Tour du Mont Blanc (okolo Mont Blancu)– Nejkrásnější trasa Evropy

Tour du Mont Blanc je doslova trekem superlativů. Nejslavnější trek v Evropě, který obklopuje její nejvyšší horu. Pěší trasa je značena tak, aby nabízela překrásné výhledy na majestátní vrchol, ale nikdy nepřekročila hranice vysokohorské turistiky. Tato tour je jedním z nejpopulárnějších treků v Evropě vůbec. Jeho trasa vede okolo masivu Mont Blanku, je dlouhá přes 170 kilometrů a prochází územím Švýcarska, Itálie a Francie. Trek je uzavřený kruh, takže je v podstatě jedno, kde začnete, ale obvyklé místo nástupu je lyžařské středisko Les Houches.

Střecha Korsiky Monte Cinto (2706 m n.m.) – jižní cesta

Sice nejvyšší, přeci jen trochu stranou. Pokud jste se vydali napříč Korsikou po legendární GR 20, tak Cinto minete. Výchozím bodem je vesnice Lozzi (1040 m n.m.), respektive kemp na jejím úplném konci. Kempy leží nad vesnicí (pěkný výhled), jsou vedle sebe hned dva, tak si můžete vybrat (http://www.camping-montecintu.com/). My jsme spali v tom prvním, přeci jen byl dále od prasátek, kterých je v okolí více než dost.

Jednodenní výstup na Monte d`Oro (2 389 m)

Výstup na skalnatou střechu Korsiky Monte d`Oro je atraktivní hlavně tím, že nemusíme jít tam i zpět stejnou cestou. Výchozím bodem je vesnice Vizzavona, kterou najdete na železniční trase Corte - Ajaccio, v nadmořské výšce 915 m. Do Vizzavony se pochopitelně dostanete také automobilem.

Calanques - divokým pobřežím jižní Francie

Tyto zátoky jsou opravdu úžasnou přírodní scenérií. Jde o několik úzkých zátok, které jsou sevřeny téměř kolmými skálami, a to vše v úseku mezi městy Cassis a  Marseille. Pokud se nechcete tlačit někde na pláži s ostatními salámisty, tak výlet k některé z těchto zátok je tím pravým tipem.

Syndikovat obsah