Turistické trasy - Podzvičinsko

Na Zvičinu z Bílé Třemešné - výlet za unikátními výhledy na Krkonoše

Zvičina Vzdálenost: 8,4 km; Čas: 4 h

Kopec Zvičina, vysoký 671 metrů najdete zhruba deset kilometrů na západ od Dvora Králové a severně od Hořic. Zájem o ni neustále vzrůstá a každoročně je objevována novými a novými návštěvníky. Koneckonců, proč ne? Takovýhle výhled na Krkonoše se vám zřejme nenaskytne nikde jinde. Možná právě proto navštěvovali v minulosti Zvičinu takové osobnosti jako Mácha, Vrchlický nebo Karel Václav Rais. Pokud tedy předpověď počasí slibuje jasnou viditelnost, neváhejte ani na okamžik, kam se vypravit.

Na Kuks - výlet za českým Versailles

kuks_02Kdybych měl někdy přirovnat nějaký z českých zámků k Versailles, jež vybudoval Ludvík XIV., král slunce i Francie, neomylně bych ukázal právě na Kuks. Barokní komplex, který pochází ze 17. století, připomíná francouzské Versailles zejména svojí elegancí a také desítkami nádherných soch, které najdete uvnitř zámku i v jeho okolí. Výlet sem si můžete zpetstřit i trochou toho pohybu a vydat se sem pěšky ze Dvora Králové nad Labem. Minimálně tak ušetříte za parkovné.

Výlet na Pecku - hrad obklopený krásnými lesy Podkrkonoší

Hrad PeckaHrad Pecka, tyčící se nad stejnojmenným městečkem, najdete v podkrkonoší, mezi Novou Pakou a Dvorem Králové. Hrad i městečkou jsou obklopeny krásnými lesy, a tak by nepochybně byla škoda neprojít se tu trochu po okolí. Nabídneme vám hned dvě možnosti. Kratší 14 km dlouhou trasu a delší 22 kilometrový okruh, který vás zavede zpět na výchozí místo, do Nové Paky.

Naučná stezka Kuks - Braunův Betlém

kuks_03Pokud jste se rozhodli navštívit zámek Kuks a prohlídka samotného zámku Vám nestačila, pak můžete projít místní naučnou stezkou, která zahrnuje i slavný Braunův kamenný betlém. Projít stezku vám bude trvat zhruba dvě hodiny a pokud nejste vyloženě odpůrcem pěší chůze, stojí zato.

Les Království - okruh kolem nejkrásnější přehrady u nás

les_kralovstviNejkrásnější a nejromantičtější přehrada v České republice, to je Les Království. A že jste o ní ještě neslyšeli ? Pak je tedy pravý čas, abyste svou chybu napravili a o něco si rozšířili znalosti vodohospodářských děl a jejich historie. Dvacetikilometrový okruh vás provede okolím přehrady a poté zamíří k málo navštěvovanému útvaru - Slučím kamenům.

Syndikovat obsah