Turistické trasy - Ústecký kraj

Tiské stěny - bloudění ve skalním bludišti černých věží

tiske_steny_02Vzdálenost: 4 km; Čas: 2-3h

Součástí chráněné krajinné oblasti Labské pískovce je i členité skalní bludiště Tiských stěn, které najdete poblíž obce Tisá. I přesto, že tento kraj je na skalní města a bludiště poměrně bohatý, mají Tiské stěny cosi nepopsatelného, co je odlišuje od zbytku ostatních skalních bludišť. Atmosféru tohoto místa rozpoznali i hollywoodští filmaři, který si tento kout vybrali pro natáčení filmové ságy Letopisy Narnie. Svět za skříní, ve kterém sourozenci objeví tajemnou říši Narnii se všemi jejími obyvateli, tak ožil právě zde, v Tiských stěnách.

Krátký okruh mezi Jetřichovickými stěnami

Jetřichovické skályVzdálenost: 5,5 km; Čas: 3 h

Jetřichovice je obec vpravdě zastrčená, přiznejme si to upřímně. Sice se sem dostanete autobusem ale i tak je cesta z Děčína poměrně dlouhá ve srovnání se západní (a populárnější) částí Českého Švýcarska. Přesto byste tento kout neměli minout. Od momentu, kdy jsem vstoupíte budete doslova ohromeni výškou skal, a navíc .. vy se dostatete turistickou stezkou na jednu z těch nejvyšších. 

Kudy na Milešovku - horu s nejkrásnějším výhledem v Česku

Výhled do Českého StředohoříMilešovka je se svými 837-mi metry nejvyšším vrcholem Českého středohoří. Na jejím vrcholu najdete rozhlednu spolu s budovou meteorologické observatoře. Výhled z vrcholu Milešovky je označován jako nejkrásnější výhled v Čechách vůbec a i německý cestovatel Alexander von Humbolt jej ocenil natolik, že jej prohlásil za třetí nejkrásnější výhled na světě. Ale výhled není jediný primát, který Milešovka drží. Je to současně i vrchol s nejvyšší průměrnou rychlostí větru u nás. Královna středohoří, je tedy pěkně větrná a nezapomeňte se tedy pořádně obléct.

Kudy na Říp - legendární horu z legend

ŘípNení snad nikdo, kdo by neznal jméno hory, na kterou vystoupil na počátku historie Zemí českých praotec Čech a shlédl na budoucí území, kterým budou po stovky let budoucích vládnout králové čeští. Říp je osamělá hora, tyčící se do výšky 459-ti metrů nad mořem a je stejně legendární, jako postava slavného praotce.

Na Děčínský Sněžník a Čertovu vodu - celodenní okruh po vrcholech nad Děčínem

Decinsky_Sneznik_15.jpgDěčínský Sněžník je dominantou celého kraje a současně i nejvyšší stolovou horou v Česku. Najdete ho pár kilometrů severozápadním směrem od města Děčína. Rozhledna je vysoká 33 metrů a byla postavena hrabětem Thunem už v roce 1864. Pokud se sem dostanete za stejného počasí a viditelnosti, jako já, budete zřejmě souhlasit, že kruhový výhled z horního ochozu je naprosto uchvacující. Přehlédnete odsud Českosaské Švýcarsko, České Středohoří a v dálce se jasně rýsuje silueta Ještědu a Řípu. Při dobré viditelnosti v dáli zahlédnete i Krkonoše nebo Krušné hory.

Střekov - hrad na skále, který střeží Ústí

Strekov_04Na stometrové černé skále, vystupující přímo z hladiny řeky Labe, najdete romantický a majestátní hrad Střekov. Jeho bohatá historie je navíc okořeněna spoustou historek, bájí a zkazek, které se o hradu za staletí nahromadily převážně díky lidské fantazii a obrazutvornosti. Některým z Vás bude stačit pouze vystoupat na hrad přímo z města, ale ostatním nabídneme šestnáct kilometrů dlouhý výlet do nitra kopcovité krajiny Středohoří

Buková hora - celodenní výlet za jednou z dominant Českého středohoří

026Televizní vysílač na Bukové hoře je nepřehlédnutelný téměř odkudkoliv ze středohoří. Vysoká a štíhlá věž přitahuje pohledy tak nějak sama a koneckonců, proč by měl člověk na vysílače dívat z dálky, když se dá dojít až k jejich patě, ne? Celý výlet měří 20 kilometrů a budou pořádně perné, ale nezoufejte, nabídnu vám i variantu o celou polovinu kratší. Bude to dřina, ale mohu vám slíbit, že to bude stát zato.

Syndikovat obsah