Švýcarsko

Rotenboden (Riffelsee) - Sunnegga - jednodenní trasa s výhledy na Matterhorn

Hlavním lákadlem této trasy jsou bezesporu výhledy na Matterhorn, kterých dosáhnete až nezaslouženě snadno použitím zubačky Gornergrat, která vede k jezeru Riffelsee. Matterhorn se tu krásně zrcadlí v ledovcových jezírkách. Trasa sice nezabere více, jak pět hodin, ale logistika dopravy na začátek a z konce treku je poněkud komplikovaná. Pokud však hledáte něco opravdu zajímavého, pak nezbytné cestování horskými vlaky jistě oceníte.

Výstup do sedla Gemmipass (2314m) – výlet ve stopách Sherlocka Holmese

Gemmipass je vysokohorské sedlo ležící v nemalé nadmořské výšce 2314 metrů nad mořem. Jeho přechod je považován za bernskou klasiku a mnohé své návštěvníky uchvátil scenériemi okolních hor, které ve svých výhledech nabízí. Sedlo leží mezi dvěma okolními vrcholy: Dauberhorn (2942 m) střeží západní stranu a Plattenhörnern (2855 m) se nachází na východě. Suťovité břehy jezera Daubensee ostře kontrastují s rozkvetlými loukami na planině Spittlelmatte.

Dvoudenní výstup na Haute Cime (3257 m), nejvyšší vrchol Dents Du Midi

Haute Cîme je jeden z vrcholů mnohovrcholového masivu Dents du Midi. Navzdory velmi působivé severní stěně, která by se mohla zdát pokořitelná pouze použitím horolezeckého vybavení, je výstup na tento vrchol poměrně snadný.

Dents du Midi – třídenní trek okolo zubatého švýcarského masivu

Štít Dents du Midi (Zuby Jihu) je sedmivrcholový masiv ve švýcarském kantonu Wallis, jehož špice dosahují nadmořské výšky přes 3000m. Jeho nejvyšším vrcholem je Haute Cime (3257 m).  Charakteristickou ikonu Švýcarska, viditelnou téměř z celé západní části hornaté země, obchází náročná třídenní trasa nabízejíce mimo jiné výhledy na Mont Blanc a údolí řeky Rhony.

Z Monte Lema na Monte Tamaro - celodenní trasa s překrásnými výhledy po hranici dvou států

Průvodce tvrdí, že nikde jinde nenajdete takové výhledy, jaké vám nabídne pětihodinový přechod z Monte Lema na Monte Tamaro. Panorama okolí, které zahrnuje Valle Levantina se táhne k Peninským Alpám na západě a Grisonským Alpám na východě.

Tour Monte Rosa - devítidenní trek ve švýcarsko-italských alpách

Monte Rosa je horský masiv ve Walliských Alpách, který se rozprostírá na švýcarsko-italské hranici. Oblast je velice atraktivním svými lyžařskými středisky, ale ani po stránce letní turistiky nikterak nezaostává. Součástí masivu je celkem 15 vrcholů s výškou přes 4000 metrů. Pokud se rozhodnete absolvovat "Tour de Monte Rosa", pak se připravte na vyčerpávající stoupání, exponované a jištěné úseky a dřinu od kuropění až do klekání.

Výstup na chatu Cabane Valsorey (3030m)

Přestože je vysoko posazená na jižní straně hory Grand Combin (4314 m), paradoxně nenabízí pražádné výhledy na vrchol tohoto alpského obra. To proč jste sem přišli jsou výhledy na Mont Blanc a Mont Vélan. Trasa začíná v Bourg St. Pierre, malé horské vesnici, která je současně i posledním místem před italskou hranicí a nachází se 20km od známého průsmyku Grand-Saint-Bernard. V roce 1800 tu měla tábor i armáda Napoleona Bonaparte, před vítězstvím bitvy u Marenga.

Syndikovat obsah