Turistické trasy - Podyjí

Hrady Cornštejn a Bítov - celodenní výlet po březích Vranovské přehrady

Hrad CornštejnVzdálenost: 7 km; Čas: 8 h (do času jsou započítané i návštěvy hradů a jízda na lodi)

Zhruba desetikilometrový okuh po březích hadovité Vranovské přehrady vám toho nabídne opravdu hodně. Navštívíte zříceninu, hrad, svezete se lodí a ještě návdavkem přidáme výstup na jednu rozhlednu. Den plný akce a rozmanitých zážitků co vy na to ? 

Celodenní okruh Podyjím – meandry, zámky, hrady a neznačená trasa

Hrad HardeggVzdálenost: cca 35 km; Čas: 8 h

Tato dlouhá, ale zato velmi barvitá trasa je ve znamení několika naprosto odlišných motivů, které však spolu velmi souvisí. Budeme procházet panenskou přírodou, kterou tvoří řeka Dyje klikatící se ve skalnatém a zalesněném údolí, přecházet hranici do sousedního Rakouska a v neposlední řadě nás čeká poměrně dobrodružná cesta lesem přes Býčí horu k rakouskému hradu Hardegg, stojícímu ve stejnojmenné vesnici. Jenom díky hraničnímu pásmu, které se tu rozprostíralo za dob bývalého režimu můžeme vděčit za panenskost těchto končin.

NP Thayatal - po rakouském břehu řeky Dyje

Thayatal_03.jpgNárodní park Thayatal leží na protilehlé straně moravského Podyjí přes řeku Dyje. Narozdíl od českého břehu, přibližuje se ten rakouský řece a po pěšinách a cestách podél jejího toku tak můžete kopírovat meandry a těšit se z různorodosti terénu.

Národní park Podyjí - klenot Jižní Moravy

Národní park PodyjíNárodní park Podyjí je jediným národním parkem na území Moravy a titul národního parku si vysloužil v roce 1991. Překrásné meandry Dyje byly ovšem už v roce 1978 prohlášeny za chráněnou krajinnou oblast, nicméně její nejvzácnější část se stala národním parkem až o třináct let později. Vstupní branou do parku na západní straně je městečko Vranov nad Dyjí, nad kterým se velmi působivě tyčí skála s krásným a udržovaným zámkem. Na východní straně uzavírá park město Znojmo.

Syndikovat obsah