Turistické trasy - Jihomoravský kraj

Podél toku Jihlavy na hrad Templštejn - výlet na celý den

templstejnVzdálenost: 20 km; Čas: 5 h

Přírodní pak Střední Pojihlaví nabízí hned několik chráněných území. Jedno z nich je i údolí, kam se zařezává vlnící se tok řeky Jihlavy, pod Mohelenskou přehradou. Lemovaná skalními masivy, vytváří tu řeka Jihlava, zajímavé a líbivé obrazy, které potěší nejedno oko. Okruh, který měří cca 20 kilometrů, vás podél jejího toku provede nabízenými krásami a vystoupá na zříceninu hradu Templštejna.

Výlet na rozhlednu Babí lom a k Paulánskému klášteru

IMG_0229Vzdálenost: 12 km; Čas: 4-5 h

Cílem dnešní trasy je rozhledna na kopci nedaleko Brna. Přesněji řečeno, nedaleko obce Lelekovice. Rozhlednu Babí lom najdete na rozeklané skále, na jižním svahu hory, jejíž vrchol leží v nadmořské výšce 562 metrů. Dvanáctikilometrový okruh, který vás k ní dovede, ale nenabízí jenom návštěvu rozhledny. Navštívíme i Paulánský klášter ve Vranově a zbytky Lelekovického hradu. Trasu je možné zkrátit zhruba na polovinu, pokud se na celou délku necítíte.

Na Dívčí hrady a Děvín z Dolních věstonic

miklin_divci_hradyVzdálenost: 9 km; Čas: 4-5 h 

Poměrně krátký devítikilometrový okruh vás provede nejkrásnější částí hřebene Pavlovských vrchů. Navštívíte zříceninu Dívčích hradů, vysílač Děvín a poté se budete Soutěskou vracet zpět, abyste vzápětí klesali po cestách napříč vinicemi.

Výstup na Svatý kopeček - poutní místo vysoko nad Mikulovem

Svatý kopeček	Vzdálenost: 2 km; Čas: 1-2h

Dominanta nad městem vína, Svatý kopeček u Mikulova, byla v roce 1946 prohlášena rezervací. Důvodem bylo uchování bradla z jurských vápenců a hojný výskyt chráněných druhů rostlin a živočichů. Kopec vysoký 363 metrů náleží ke skupině Pavlovských vrchů a s církevními stavbami na svém vrcholu tvoří nepřehlédnutelného strážce města Mikulova. 

Hrady Cornštejn a Bítov - celodenní výlet po březích Vranovské přehrady

Hrad CornštejnVzdálenost: 7 km; Čas: 8 h (do času jsou započítané i návštěvy hradů a jízda na lodi)

Zhruba desetikilometrový okuh po březích hadovité Vranovské přehrady vám toho nabídne opravdu hodně. Navštívíte zříceninu, hrad, svezete se lodí a ještě návdavkem přidáme výstup na jednu rozhlednu. Den plný akce a rozmanitých zážitků co vy na to ? 

Popice – Mikulov, nejkrásnějšími místy Pálavy za jeden den

MikulovVzdálenost: 18 km; Čas: 4-5 hodin

Jižní Morava je pro našince tím, čím je Bordeaux nebo Burgundsko pro francouze. Vinice rozprostírající se všude, kam oko dohlédne plní citlivou duši návštěvníkovu hřejivým teplem a probouzí chuť na víno, jehož je tu v okolí opravdu dostatek. Na své si tu přijde opravdu každý, ať už vyznává pěší či cyklistické aktivity, nebo propadl vodním sportům.

Celodenní okruh Podyjím – meandry, zámky, hrady a neznačená trasa

Hrad HardeggVzdálenost: cca 35 km; Čas: 8 h

Tato dlouhá, ale zato velmi barvitá trasa je ve znamení několika naprosto odlišných motivů, které však spolu velmi souvisí. Budeme procházet panenskou přírodou, kterou tvoří řeka Dyje klikatící se ve skalnatém a zalesněném údolí, přecházet hranici do sousedního Rakouska a v neposlední řadě nás čeká poměrně dobrodružná cesta lesem přes Býčí horu k rakouskému hradu Hardegg, stojícímu ve stejnojmenné vesnici. Jenom díky hraničnímu pásmu, které se tu rozprostíralo za dob bývalého režimu můžeme vděčit za panenskost těchto končin.

Syndikovat obsah