Turistické trasy - Karlovarský kraj

Božídarské rašeliniště - naučná stezka v těsné blízkosti "Božáku"

Krusne_hory_03Vzdálenost: 3,2 km; Čas: 1 h

Název lyžařského střediska Boží Dar / Klínovec, patrně slyšel při sněhovém zpravodajství každý, kdo vlastní televizor. Ne každý tu ovšem byl. Já vím, že vy ... Karlováci, Sokolováci .. no prostě Podkrušnohorští a Krušnohorští teď možná křivíte obličej v údivu ale je to tak. Na Šumavě, nebo na Sněžce byl každý, ale Klínovec?

Andělská hora - výlet na historicky významný hrad v blízkosti Karlových Varů

andelska_hora_04Andělskou horu najdete přibližně sedm kilometrů od Karlových Varů. Hrad se tyčí nad vesnicí stejného jména. Původní název hradu byl Engelsburk a základní kameny byl položeny ve 14. století. V patnáctém století byl hrad přestavěn svým majitelem Zbyňkem Zajícem z Hazmburka.O dvěstě let později byl dobyt a zpustošen Švédy. Poté byl sice opět obnoven, ale po požáru v roce 1718 byl opuštěn a začal chátrat.

SOOS - malý kousek Islandu v Čechách

soos_01Jste-li vyznavačem sopečné turistiky a čicháte rádi sirnatý puch soupající z bahenních sopek, pak nesmíte opomenout navštívit rezervaci SOOS. Chtěli jste vždycky na Island a nebyl čas nebo peníze? Nevadí, SOOS nabízí alternativu, kterou si můžete prohlédnout kdykoliv a udělat si vlastní zájezd na takový malý Island poblíž Františkových lázní.

Doupovské hory - celodenní okruh po naučné stezce

doupovske_hory_03Doupovské hory najdete v jižním Krušnohoří. Většina pohoří leží na pravém břehu Ohře, malá část zasahuje i na břeh levý. Jejich název pochází ze jména již neexistujícího města Doupov. Výška hor se pohybuje od 500-ti do 900-ti metrů nad mořem, nejvyšším vrcholem je Hradiště (934 m). Velkou část území Doupovských hor zabírá vojenský areál "Vojenský újezd Hradiště", kam je vstup zakázán, a tak vedou zdejší turistické trasy hlavně v okrajových částech hřebene.

Syndikovat obsah