Turistické trasy - Olomoucký kraj

Výstup na Králický Sněžník (1424 m) ze Stříbrnice

Kralicky_sneznik_17.jpgKrálický Sněžník je velmi často opomíjenou turistickou lokalitou. Snad díky své nedostupnosti a zároveň díky tomu, že leží ve stínu pohoří věhlasnějšího jména – Jeseníků. Ale vězte, že pokud do tohoto unikátního koutu naší republiky zavítáte, nebudete litovat. Nejvyšším vrcholem tohoto masivu je stejnojmenná hora – Králický Sněžník. Na její vrchol vede několik tras, včetně naučné stezky, nicméně zde popisovaná trasa je nejkratší.

Z Bouzova na Javoříčské jeskyně a zpět - celodenní výlet spojený s prohlídkou hradu a jeskyní

bouzovZvlněná krajina poblíž romantického hradu Bouzova nese jeho název. Bouzovská vrchovina. Tento poměrně krátký, bezmála dvanáctikilometrový okružní výlet vás provede její částí a navštíví i jeskyně v okolí obce Javoříčko. 

Nýznerovské vodopády na Stříbrném potoce - kaskády, které vás dostanou svým třpytem

Nýznerovské vodopádyVodopády Stříbrného potoka jak jsou Nýznerovské vodopády často nazývané najdete jednom z nejodlehlejších koutů Česka - Rychlebských horách. Jsou tvořeny stříbrnými kaskádami, po nichž se v soutěsce valí voda Stříbrného potoka, naráží na skalní stupně horniny odolné proti erozi a tvoří tak několik vodopádů. Potokem protéká značné množství vody a pocit z vodopádů je tedy velmi působivý.

Zlatohorská vrchovina - neznámé pohoří u Jeseníků

Zlatohorská vrchovina je jedno z pohoří, kterými by se dali zkoušet znalci zeměpisu. Zeptáte-li se někoho, kde leží, odpovědí vám nejspíše bude pouze pokrčení ramen. "Nechápu, proč každé dva kopce za chalupou musí mít své jméno a náležitost ke geomorfologickému celku," rozčiloval se kdysi jeden můj známý. Jen pro představu mají tyto "dva kopce za chalupou" délku přes 40 km (měřeno západ-východ) a šířku 10-20 km (ze severu na jih). Ležíce na úpatí Jeseníků, tvoří tak vlastně jejich předhůří.

Rychlebské hory – dvoudenní přechod nejodlehlejšího hřebene v ČR

Pokud se zeptáte, kde leží Rychlebské hory, je vám z drtivé většiny odpověděnou mlčením a poté pokrčením ramen. Možná i proto je tenhle nedotčený kout naší země tak působivý a krásný. Nepotkáte tu davy turistů a zničenou přírodu. Právě naopak ! Hluboké smrkové lesy porůstající dlouhé hřebeny a osamělost člověka v této překrásné krajině jsou hlavními důvody, proč se do tohoto pohoří, ležícího severně od města Jeseník, podívat.

Syndikovat obsah