Turistické trasy - Český ráj

Prachovské skály - zimní bloudění v legendární skalní krajině

prachovske_skaly_020.jpgNěkterá místa prostě musíte navštěvovat znovu a znovu. A i když by se mohlo zdát, že po první návštěvě "Prachovek" budete až do smrti trpět atrofobií, tedy strachem z lidí, pokusím se vám to v následujícím textu vyvrátit. Abych byl naprosto upřímný, tak i já jsem po dlouhé době navštívil toto úžasné místo uprostřed letní sezóny a navíc ještě o víkendu.

Na hrad Kost - krátký pěší výlet spojený s návštěvou hradu

kost_01.jpgČeský ráj je nepřebernou studnicí přírodních krás a památek nejrůznějších druhů. Najdeme tu skalní města, jeskyně a v neposlední řadě i středověké hrady, jejichž přítomnost nám připomíná fakt, že bylo nutné zdejší obchodní cesty střežit před lapky a nájezdy loupeživých rytířů. Jedním z nejpopulárnějších hradů v Českém ráji je hrad Kost, pověstný tím, že jako u jediného hradu si tu z určitého úhlu uvidíte všechny hrany hradní věže. Projděte si tedy nenáročný devítikilometrový okruh spojený s návštěvou hradu.

Zlatou stezkou Českého ráje v pěti dnech

hruboskalske_skalni_mestoZlatá stezka Českého Ráje je dálková trasa pro pěší turistiku procházející v délce 120 km Českým Rájem od Mladé Boleslavi přes Mnichovo Hradiště a Turnov do Jičína. Spojením již existujících cest ji po roce 1937 vytvořil Klub československých turistů, který ji udržuje dodnes. Na mapách i v na rozcestnících v terénu je vyznačena červenou značkou a názvem Zlatá stezka Českého Ráje.

Syndikovat obsah