Turistické trasy - Karlštejnsko

Svatý Jan pod Skalou a Koněpruské jeskyně - celodenní výlet z Berouna

Koněpruské jeskyněTěm z vás, kteří prozatím neměli příležitost se podívat do Svatého Jana pod Skalou nebo Koněpruských jeskyní, by mohla níže popsaná trasa poskytnou námět na pěkný sobotní případně  nedělní víkend v Chráněné krajinné oblasti Český kras.  Trasa je nenáročný okruh, který nás provede nejkrásnějšími kouty Berounského okolí. Vyrazíme od vlakového nádraží v Berouně, od nádraží směrem k dálničnímu mostu, před kterým se podle turistického rozcestníku dáme doprava po červené turistické značce na Sv. Jan pod Skalou. To bude náš první dnešní cíl. Stezka která zpočátku prudce stoupá vede lesem, dokud nesestoupí až do samotné vesnice.

Na Karlštejn z Radotína - téměř celodenní výlet

Hrad KarlštejnČervená turistická stezka, která vás dovede na Karštejn začíná prakticky rovnou v Praze, a tak by se mohlo zdát, že obrysy paneláků, pomalu vzdalujícího se velkoměsta, budete vidět ještě několik hodin. Opak je však pravdou. Zaprvé, nezačínáte v Praze, ale v Praze - Radotíně a tady začíná kopcovitá krajina, která plynule přechází do chráněné oblasti Karlštejnsko. A zadruhé se za Radotínem ponoříte do místních lesů a ty vás do otevřené krajiny pustí až za hodnou chvíli.

Velká Amerika, Malá Amerika, Kanada a Mexiko za jeden den

Velká AmerikaMáte závratě ze 120-ti metrové stěny ? Nemáte rádi zatopené lomy ? Když někdo hovoří o strašidelných důlních šachtách pak ještě dvě hodiny potom skučíte hrůzou s pěstí v ústech ? Pokud odpověď na všechny tyto otázky zní ANO, pak sem rozhodně nejezděte.

Syndikovat obsah