Péče o vybavení

Jak pečovat o pohory - mytí a impregnace trekových bot

V rámci následujícího článku bych se pokusil shrnout do několika krátkých odstavců celou problematiku péče o pohory tak, jak ji vidím já dle svých četných zkušeností. Principielně dělím trekové boty na dvě skupiny a to sice kožené (ať už s membránou nebo bez) a látkové, do kteréžto skupiny házím všechno ostatní.

Jak vyprat spacák z dutého vlákna

U každého spacího pytle z dutých vláken používaného pro trekování dojde ať dříve či později na vyprání. Ne všude se můžete po celodenním dni umýt, takže kolikrát jdete do spacáku zpocení  a po čase začne poněkud nevábně vonět a když už ani vám samotným se do něho nechce a při každém vybalení se nad vaší spící osobou slétne hejno much a pletou si Vás s mrtvolou, pak je na čase jej a) vyprat nebo b) vyhodit.  Pokud jste se rozhodli pro první variantu, pokračujte ve čtení. Pro ty ostatní nejspíše uveřejním článek "Jak vyhodit spací pytel" nebo něco podobného.

Jak prát funkční prádlo a outdoorové oblečení

Tak a je to. Dveře obchodu se za Vámi zaklaply a vy jste šťastným majitelem svého nového kusu outdoorového oděvu. Nezáleží na tom, jestli je to goretexová bunda, ve které můžete směle kamkoliv kromě národního divadla, nebo jestli si nesete malou smotanou ruličku termo-ponožek. Dříve či později (záleží na faktoru pachové odolnosti Vaší osoby) budete řešit jeden jediný problém: „Jak to vyprat ?“

Nezbytný alibismus

Syndikovat obsah