Turistické trasy - Krkonoše

Špindlerovka - Sněžné jámy - pramen Labe - Labský vodopád a zpět do Špinlerova Mlýna - celodenní turistika

Krkonose_15.jpgTuristické trasy v pohoří Krkonoše jsou poměrně dost frekventované. Patrně jedna z nejkrásnějších tras v Krkonoších vůbec vede po hřebeni našeho nejvyššího pohoří na opačnou stranu, než se nachází Sněžka, a snad proto se mi nikdy nestalo, že bych šel v průvodu lidí. Možná je to právě z toho důvodu, že jdete na opačnou stranu než je nejvyšší vrchol ČR a Polska.

Okruh Špindlerovka - Martinovka - Labská bouda a zpět do Špindlerova Mlýna

Labska boudaPřekvapuje mne kolik lidí zná jenom jednu polovinu Krkonošského hřebenu. Pravda, nedělal jsem si na to podrobný průzkum za pomoci nějaké renomované společnosti, ale trochu jsem se vyptával. Snad dobrá polovina výletníků do Krkonoš vyráží do Pece pod Sněžkou odtamtud nahoru na Sněžku.

Kudy na Sněžku?

Sněžka - vrcholProč vlasně tenhle článek ? Jednoduše pro ty, kteří na Sněžce nikdy nebyli nebo si chtějí rozšíři obzory o nové cesty a ty v článku popsané neznají. Obří důl, Růžohorky, Výrovka ? Pokud znáte na onom nejvyšším kopci každý kámen, není tenhle článek pro Vás, v opačném případě směle číst. Pro ty co vůbec nevědí. ... výstup na Sněžku není nijak exponovaný. Pouze od bývalé obří boudy je to víc kamenité a místo zábradlí tam jsou řětězy. Při dodržování běžných pravidel bezpečnosti (třeba jako neskákat dolů) není důvod se ničeho obávat. Na samotném vrcholu stojí česká poštovna a polská chata v podobě UFO talíře , kde je možno se občerstvit.

Syndikovat obsah