Irsko

Ballycroy - opuštěná a divoká krajina na západě Irska

ballycroy_02Když stojíte na hřebeni pohoří Nephin Beg připadáte si naprosto osamocení a malí v porovnání s okolní divočinou, která se všude kolem vás rozkládá. A máte pravdu. Tenhle kout Irska bude pravděpodobně jedním z těch nejopuštěnějších a nejdivočejších míst v celé zemi. Hřebeny Nephin Beg jsou obklopeny bažinatým terénem bez cest, což ještě umocňuje pocit ztráty kontaktu z civilizací.

Wicklow Way - osmidenní trek po irském venkově

Wicklow Way je nejdelší a nejpopulárnější vícedenní turistická trasa na území Irska. Vede z hlavního města Dublinu do vesnice Clonegal. Charakter krajiny se mění, jak stezka stoupá a klesá do nižších hor, přes venkovský kraj, borové lesy, temně modrá jezera a horská vřesoviště.

Dingle Way - osmidenní trek přes pláže a rašeliniště poloostrova Dingle

Okruh Dingle Way se tradičně chodí po směru hodinových ručiček. Začíná ve vesnici Tralee a poté se odklání jižně do Camp Village. Stezka prochází městem Dingle předtím, než míjí Slea Dead a poté se vrací zpět, napříč severní částí poloostrova Dingle. Absolvovat trek z této strany je výhodnější. Jednak si "rozejdete" nohy předtím, než dorazíte na náročnšjší terén okolo Mount Brandon a jednak čas od času můžete probrat zážitky s ostatními turisty absolvujícími trek.

Syndikovat obsah