Treky - Argentina

Národní park Tierra del Fuego - ozdoba ohňové země

Národní park Tierra del FuegoOhňovou zemi objevil v roce 1520 Fernão de Magalhães a pojmenoval ji podle ohňů, které uviděl v noci na ostrovech. Od roku 1881 je Ohňová země rozdělena mezi Argentinu a Chile. Drtivá většina návstěvníků Ohňové země míří právě do tohoto parku. Barevná jezírka, rašeliniště a svým způsobem krásná příroda v drsných podmínkách je velkým místním lákadlem.

Iguazu / Iguacu - největší vodopády amerického kontinentu

iguazu_03Vodopády Iguazu leží na stejnomenné řece na hranici mezi brazilským státem Paraná a argentinskou provincií Misiones. Tok řeky je vodopády rozdělen na horní a dolní Iguazu. Název vodopádů a řeky pochází z jazyka místních indiánů Guarani, a znamenají "velká voda". Legenda vypráví, že se bůh chtěl oženit s místní dívkou Naipí, která však jeho city neopětovala a uprchla se svým smrtelným milencem, Tarobá, v kánoi po řece. Naplněn obrovskou zlobou a vztekem, rozřezal bůh řeku na několik kusů a milenci prý byli odsouzeni k věčnému pádu do propasti.

Čtyřdenní okruh pod Fitz Roy a Cerro Torre - opuštěnou částí Patagonie

Výhled do Národního Parku Los GlaciaresPřestože Cerro Fitz Roy, jak říkají místní, měří „pouhých“ 3405 metrů, řadí se mezi neobtížněji zdolatelné vrcholy na světě vůbec. Jeho sestra Cerro Torre, jejíž špice je vidět hned za ním je na tom s pověstí mezi horolezci ještě hůř. Počasí v Patagonii je hodně drsné a hlavně nevyzpytatelné. Některé horolezecké výpravy prostě přijedou pod kopec a díky počasí jej nemusí za celou dobu pobytu ani uvidět.

Perito Moreno - národní poklad Argentiny

Perito_Moreno_10.jpgArgentinská Patagonie, kus země, jehož krásy lze sotva popsat. Fotografií sice obsáhnete obrazovou  stránku věci, ale už stěží zachytíte ledový vítr, který fouká do tváře a přináší sem tam náhodné kapky vody. Těžko někomu budete přibližovat pocity, které jste měli, když jste stáli tváří v tvář kilometrovému skalnímu bloku Fitz Roy, nebo když jste šlapali po kamenném poli k Torres del Paine.

Ushuaia – poslední město na cestě k jižnímu pólu

Ushuaia_04.jpgOhňová země je velice specifická část jihoamerického kontinentu. Buď si ji zamilujete a nebo to tu budete do smrti nenávidět. Mne tento kout světa přitahoval od prvního momentu, kdy jsem na něj pohlédl v atlase světa. A důvod ? Snad proto, že vypadá tak odlehle a její poloha slibuje pustiny a liduprádnou přírodu.

Trek Nahuel Huapi Traverse - napříč národním parkem ve čtyřech dnech

Národní park Nahuel HuapiNáročný alpský terén, nekonečné panoramatické výhledy, to je ve zkratce charakteristika treku Nahuel Huapi Traverse, který ve čtyřech dnech překonává území stejnojmenného národního parku. Tento trek je možné absolvovat i nalehko, díky (refugios) tedy horským chatám, které jsou spravovány turistickým klubem Andino Bariloche. Bezpočetná jezera a horské bystřiny nabízejí možnost pít ledovcovou vodu kdekoliv na treku.

Buenos Aires - čtvrť La Boca kolorit Argentiny

La_Boca_01.jpgAutobus v barvách trikolóry staví s pískotem u obrubníku a řidič pákou otevírá přední dveře. Linka číslo 152 Olivos – Boca míří přesně tam, kam se dnes vydáváme i my. Do nejslavnější a turisty nenavštěvovanější čtvrti hlavního města Agentiny – La Boca.

Syndikovat obsah