Vysoké Tatry

Výstup na Slavkovský štít (2452 m) ze Starého Smokovce

Slavkovsky_stit_01Čas: 9 h; Převýšení: 1445 m

I přes poměrně nudný výstup je Slavkovský štít vyhledávanou horou, neboť výstup na něj je poměrně jednoduchý a nabízí doslova ohromující rozhled do všech světových stran. I když po celou dobu prakticky nic kromě doliny pod vámi neuvidíte, nezoufejte. Mohu vám slíbit, že si to nahoře vynahradíte.

Za vodopády Studeného potoka ze Starého Smokovce - půldenní túra

vodopady_st_potoka_02Čas: 3-4 h; Převýšení: 410 m

Během tohoto půldenního výletu navštívíte několik po sobě jdoucích vodopádů na Studeném potoce. Obrovský vodopád, vysoký 20 metrů, Kaskádovitý Velký vodopád a nejníže položený Dlhý vodopád. Cesta vede po pohodlných cestách a stezkách s malým převýšením, takže je vhodná prakticky pro kohokoliv.

Na Teryho chatu ze Skalnatého plesa

teryho_chataČas: 7-8 h; Převýšení: 1160 m

Teryho chata je ve Vysokých Tatrách pojem asi jako Poštovna na Sněžce v Krkonoších. Kdo tam nebyl, jakoby prostě neexistoval. Proto budete možná mít při výstupu k ní pocit, že jste se ocitli na turistické dálnici D1. Ale nic naplat, pokud se sem chcete podívat budete muset tenhle václavák absolvovat a nebo si vybrat nějaké hluché období.

K Zelenému plesu z Tatranské Lomnice

zelene_plesoČas: 9-10h (6 h při použití lanovky); Převýšení: 1100m

Celodenní trasa, která začíná v Tatranské Lomnici, nás dovede k patrně nejkrásnějšímu plesu ve Vysokých Tatrách. Samozřejmě, že na krásu mohou být názory rozličné, dle vkusu daného jedince, ale i když Zelené pleso neshledáte nejkrásnějším, mezi ta nejkrásnější jej zařadíte zcela určitě.

Na Batizovské pleso

Batizovské plesoČas: 6-7 h; Převýšení: 970 m

Tato středně náročná túra ke krásnému a tichému plesu uvnitř Batizovské doliny nás nezavede na žádný slavný vrchol, ani si tím nepokoříme výškový rekord. Mohla by vás však zaujmout jinak. Kdy jindy budete mít příležitost prohlédnout si Gerlachovský štít, nejvyšší horu Slovenska, takhle zblízka? No řekněte. Nestojí to za tu námahu?

Ze Štrbského na Popradské pleso a Symbolický cintorín

popradske_pleso_07Čas: 4 h; Převýšení: 257 m

Tuto jednoduchou a nenáročnou trasu používají často turisté pro takzvané rozchození. Vede po pohodlných cestách a turistický stezkách mezi dvěma nejznámějšími plesy Vysokých Tater. Zabere vám zhruba čtyři hodinky, takže pokud máte půlden volného času, tady je....

Okruh na Bystré sedlo Mlynickou a Furkotskou dolinou

vysne_wahlenbergovo_plesoČas: 8 h; Převýšení: 955m

Fyzicky náročná celodenní túra. V závěrečním výstupu do Bystrého sedla (Bystré lávky) vás čeá úsek jištěný řetězy. Trasa je pouze jednosměrná, takže se jí nepokoušejte absolvovat opačně, než je tu popsáno. Pokud je chladné jaro, můžete tu také očekávat i sněhová pole, nicméně mačky ani jinou výbavu, kromě dobrých pohor ru rozhodně potřebovat nebudete.

Syndikovat obsah