Velká Británie

Peak District - smaragdově zelená země přímo uprostřed Anglie

peak_district_05Peak District, přeloženo "oblast vrcholů" najdete ve vnitrozemí Anglie. Defacto leží přímo uprostřed celého ostrova. A na co se můžete před jeho návštěvou těšit? Kontrastně zelená vřesoviště a louky, na nichž se pase nepočítaně ovcí, stovky potoků a malých říček a velmi pestrý svět rostlin.

Cateran Trail - pětidenní okruh v samém srdci Skotska

Cateran Trail je trek ležící v hrabstvích Pertshire a Angus. Vede přes horskými stržemi a soutěskami uvedených oblastí a měří plných 103 kilometrů. Trasa je vlastně okruh, který začíná i končí v městečku Blairgowrie v hrabství Pertshire (necelých 100 kilometrů od Edinburghu). Trek je velmi barvitý, zelené pláně místních vřesovišť s pokojně se pasoucím dobytkem střídá starobylou auru skotských vesnic.

Národní park Pembrokeshire Coast - členité pobřeží západního Walesu

Národní park Pembrokeshire Coast se rozkládá, jak již sám název napovídá, na pobřeží Pembrokeshire v západním Walesu. Založen byl v roce 1952 a je jediným národním parkem ve Spojeném království, který je primárně určen k ochraně pobřeží. A protože tu jde o pobřeží na prvním místě, můžete očekávat, že vás tento národní park uchvátí zejména pestrou a členitou krajinou, bohatou na ostré skalnaté útesy, písčité pláže nebo zalesněné delty řek, od nichž krajina stoupá dál do vnitrozemí až k vrcholům zdejších hor. Celková rozloha parku he 629 km2.

Národní park Brecon Beacons - poplašné majáky jižního Walesu

Brecon BeaconsBrecon Beacons je  název pro horský hřeben v jižní části Walesu. Abychom byli přesní, odkazuje se tento název na skupinu populárních horských vrcholů, jižně od velšského města Breacon, mezi kterými najdeme i nejvyšší vrchol jižního Walesu - Pen y Fan (886 m). Pen y Fan spolu s dalšími vrcholy tak formuje většinu prostřední části parku, který prý rozděluje území Walesu na jižní a centrální Wales.

Národní park Snowdonia - klenot severního Walesu

snowdonia_04Národní park Snowdonia byl založen v roce 1951 a rozlohou je druhým největším národním parkem v Anglii a Walesu. Park pokrývá 2132 kilometrů čtverečných. Na západní straně je ohraničen břehem zálivu Cardigan Bay, východní hranici tvoří údolí Conwy Valley. Severní a jižní hranice tvoří záliv Conwy Bay a řeka Dyfi.

Cape Wrath Trail - dvoutýdenní trek v severozápadním Skotsku

Trek Cape Wrath Trail vede napříč Skotskou vysočinou a podél západního pobřeží Skotska. Měří zhruba 320 kilometrů (200 mil) a je považován za jeden z nejnáročnějších skotských treků. Trasa začíná v populárním skotském městě Fort William a končí u majáku Cape Wrath, stojícím  na severozápadním výběžku skotské pevniny. A co vám tahle trasa nabídne ? Prožijete několik dní na severu skotska, ve fantastické hornaté krajině plné zelených plání a výhledů na moře.

West Highland Way - sedm dní západní skotskou divočinou

Skotsko nabízí celkem čtyři velmi dlouhé trasy, které jsou uspořádány rovnoměrně. To umožňuje pěším přístup do hornaté divočiny plné historie. Trasu "West Highland Way" je možné zvládnout i za menší počet dní, ale sotva pak vychutnáte její krásy.

Syndikovat obsah