Skotsko

Cateran Trail - pětidenní okruh v samém srdci Skotska

Cateran Trail je trek ležící v hrabstvích Pertshire a Angus. Vede přes horskými stržemi a soutěskami uvedených oblastí a měří plných 103 kilometrů. Trasa je vlastně okruh, který začíná i končí v městečku Blairgowrie v hrabství Pertshire (necelých 100 kilometrů od Edinburghu). Trek je velmi barvitý, zelené pláně místních vřesovišť s pokojně se pasoucím dobytkem střídá starobylou auru skotských vesnic.

Cape Wrath Trail - dvoutýdenní trek v severozápadním Skotsku

Trek Cape Wrath Trail vede napříč Skotskou vysočinou a podél západního pobřeží Skotska. Měří zhruba 320 kilometrů (200 mil) a je považován za jeden z nejnáročnějších skotských treků. Trasa začíná v populárním skotském městě Fort William a končí u majáku Cape Wrath, stojícím  na severozápadním výběžku skotské pevniny. A co vám tahle trasa nabídne ? Prožijete několik dní na severu skotska, ve fantastické hornaté krajině plné zelených plání a výhledů na moře.

West Highland Way - sedm dní západní skotskou divočinou

Skotsko nabízí celkem čtyři velmi dlouhé trasy, které jsou uspořádány rovnoměrně. To umožňuje pěším přístup do hornaté divočiny plné historie. Trasu "West Highland Way" je možné zvládnout i za menší počet dní, ale sotva pak vychutnáte její krásy.

Syndikovat obsah