Slovensko

Výstup na Slavkovský štít (2452 m) ze Starého Smokovce

Slavkovsky_stit_01Čas: 9 h; Převýšení: 1445 m

I přes poměrně nudný výstup je Slavkovský štít vyhledávanou horou, neboť výstup na něj je poměrně jednoduchý a nabízí doslova ohromující rozhled do všech světových stran. I když po celou dobu prakticky nic kromě doliny pod vámi neuvidíte, nezoufejte. Mohu vám slíbit, že si to nahoře vynahradíte.

Belianské Tatry - Monkovou dolinou do Kopského sedla

tatry_26.jpgČas: 9 h; Převýšení: 1140 m

Belianské Tatry byly po dlouhá léta uzavřeny veřejnosti z důvodu ochrany jedinečného ekosystému, který se na jejich území nachází. Dnes si naštěstí můžeme část tohoto neuvěřitelně krásného pohoří projít a pokochat se naprosto odlišným charakterem, které Belianky mají, přestože jsou blízkými sousedy Tater Vysokých. A nebude to jen květena a zvířena, která vás tu zaujme. Jejich hřebeny nabízí unikátní pohled na své vyšší sousedy, který odjinud prostě neuvidíte.

Na vrchol Ďurkové - náročná celodenní tůra s obrovským převýšením

durkovaAčkoliv je Ďurková vysoká "jen" 1750 metrů, můžete si být jisti, že vám tento vrchol nic nedá zdarma. Celkem sedmadvacet kilometrů s převýšením přes dvanáctset metrů, bude opravdu náročných a dlouhých. Pokud by vás přece jenom zastihlo špatné počasí na vrcholu, můžete z hřebene seběhnout na druhou stranu do Magurky.

Chopok a Dereše ze Srdiečka

Dereše patří k nejvyšším vrcholům Nízkých Tater. Najdete ho na hlavní hřebenové trase, západně od Chopoku a Ďumbieru. Pokud vyrazíte ze Srdiečka, lze tento vrchol navštívit společně s Chopkem. Trasa má navíc obrovskou výhodu v tom, že ji lze v pohodě zkrátit o celé dvě hodiny. Takže pokud se rozhodnete, že už toho máte dost, je možné sejít dolů.

Na Ďumbier a Chopok z Trangošky - dva nejpopulárnější vrcholy za osm hodin

dumbierTento středně dlouhý je poměrně dost populární. Ostatně proč ne? Za jeden den navštívíte to nejatraktivnější z celého hřebenu Nízkých Tater. Nejvyšší Ďumbier a třetí nejvyšší, nicméně nejpopulárnější, Chopok s  legendární Kamennou chatou pod jeho vrcholem. I když se dost zapotíte při počátečním výstupu, vězte, že nebudete litovat. Neskutečné pohledy na obě dvě strany pohoří a velmi chutný čaj s horských bylin v chatě pod Chopkom jsou lákadla, kterým lze jen těžko odolat.

Za vodopády Studeného potoka ze Starého Smokovce - půldenní túra

vodopady_st_potoka_02Čas: 3-4 h; Převýšení: 410 m

Během tohoto půldenního výletu navštívíte několik po sobě jdoucích vodopádů na Studeném potoce. Obrovský vodopád, vysoký 20 metrů, Kaskádovitý Velký vodopád a nejníže položený Dlhý vodopád. Cesta vede po pohodlných cestách a stezkách s malým převýšením, takže je vhodná prakticky pro kohokoliv.

Výstup na Baranec (2 184 m)

baranecBaranec je mnohými turisty považován za nejmohutnější vrchol Roháčů. Pro ty co jdou po klasické červené hřebenovce může být i tak trochu tajemným. Výstup na Baranec začneme v Ústie Žiarskej doliny a po žluté značce přes Starou Stávku vystoupáme až na vrchol Barance. Celý výstup trvá přibližně 3,5 h a během této doby překonáme 1300 výškových metrů.

Syndikovat obsah