Turistické trasy v Českém ráji

Vranov (Pantheon) - Frýdštejn - Drábovna, tři hrady Maloskalska za jeden den

Frydstejn_01Vzdálenost: 8 km; Čas: 3-4h

Přestože je tento výlet poměrně krátký (pouhých osm kilometrů), je možné, že vám vystačí na celý den. Jeho program bude vskutku pestrý. No posuďte sami. Pokud se rozhodnete následovat zde popsanou trasu, navštívíte tři hrady. Tedy vlastně zříceniny, ale i přesto minimálně ty první dva stojí zato. 

Z Rovenska na Trosky - výlet na odpoledne

troskySiluety dvou kamenných postav netřeba představovat zřejmě nikomu. Panna a baba shlížejí zvysoka do okolní krajiny a i ony jsou zdaleka nepřehlédnutelné. Zhruba devítikilometrový okruh, který začíná v Rovensku pod Troskami nás provede okolní krajinou hradu, vystoupá až k branám zříceniny samotné a poté se vrátí zpět do Rovenska, aby prakticky po celou dobu, jež po něm půjdete nabízel výhledy na tento jedinečný hrad.

Zlatou stezkou Českého ráje v pěti dnech

hruboskalske_skalni_mestoZlatá stezka Českého Ráje je dálková trasa pro pěší turistiku procházející v délce 120 km Českým Rájem od Mladé Boleslavi přes Mnichovo Hradiště a Turnov do Jičína. Spojením již existujících cest ji po roce 1937 vytvořil Klub československých turistů, který ji udržuje dodnes. Na mapách i v na rozcestnících v terénu je vyznačena červenou značkou a názvem Zlatá stezka Českého Ráje.

Klokočské průchody a Rotštejn - celodenní okruh za skalními divy

Klokocske_skaly_06.jpgČtrnáctikilometrový okruh, který začíná i končí v Turnově, není ani dlouhý, ale ani krátký. Zhruba pětihodinový vycházka vás provede na hřebeni Klokočských skal a pokud si nezapomenete baterku, pak můžete navštívit Postojnou jeskyni, původní domov pravěkých lidí.

Celodenní velký okruh Maloskalskem

Suche_skaly_03.jpgPoměrně dlouhá trasa (21 km), která nás provede prakticky velkou částí Maloskalska začíná i končí v Turnově. Tenhle pěší výlet vám pravděpodobně zabere celý den, protože na cestě leží mnoho krásných míst oblasti nazývané Maloskalsko.

Hruboskalskem - jednodenní okruh s výhledy do skalního kraje

Hruboskalsko_02.jpgVýstup z vlaku na zastávce Hrubá Skála byl opravdu zážitek, protože pršelo tak hustě, že než se mi podařilo doběhnout pod 20m vzdálenou stříšku, měl jsem batoh a kalhoty takřka promočené. V takové chvíli se člověku nechce už opravdu nikam. Ale vracejte se vlakem zpátky domů. Raději jsem zatnul zuby, oblékl ke goretexové bundě ještě nepromokavé kalhoty,na batoh přetáhl pláštěnku a vyrazil do lijáku s přáním lepšího počasí.

Syndikovat obsah