Božídarské rašeliniště - naučná stezka v těsné blízkosti "Božáku"

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Krusne_hory_03Vzdálenost: 3,2 km; Čas: 1 h

Název lyžařského střediska Boží Dar / Klínovec, patrně slyšel při sněhovém zpravodajství každý, kdo vlastní televizor. Ne každý tu ovšem byl. Já vím, že vy ... Karlováci, Sokolováci .. no prostě Podkrušnohorští a Krušnohorští teď možná křivíte obličej v údivu ale je to tak. Na Šumavě, nebo na Sněžce byl každý, ale Klínovec?

Většina trasy naučné stezky vás povede zhruba půl metru nad zdejším terénem po krásně udržovaných dřevěných chodníčcích a mostcích. Abyste se po trase nenudili pozorováním té "odporně" krásné přírody, potkáte každou chvíli informační tabuli, která vám přiblíží něco nebo někoho ze zdejších zvířecích obyvatel či rostlinných zástupců. Některé z nich jsou věnovány těžbě rašeliny, která v Krušnohoří probíhala až do druhé světové války. Takových tabulí potkáte celkem dvanáct. 

Celou trasu je možné absolvovat i s kočárkem, pokud bude víc lidí, tak se budete dost vyhýbat, ale většinou to je bezproblémové. I pro ty, kteří zrovna nevládnou velkou kondicí to je naprosto bezproblémové. Nemusíte se vůbec bát ... popravdě po trase není žádný kopec. 

Mapa:

ns_bozidarske_raseliniste_mapa

Charakteristika:
Nenáročná kilometrová procházka po rovině, vhodná i pro rodiny s malými dětmi

Trasa:
Start na rozcestníku Božídarské rašeliniště a poté po dřevěných chodníčcích. Není možné zabloudit, ledaže by snad byla mlha.

Okruh: Ano

Jak se dostat na začátek a konec turistické trasy:
Pokud jedete autem, pak je nejlepší zastavit u rozcestníku Božídarské rašeliniště, zhruba kilometr za vesnicí Boží Dar, směrem na Horní Blatnou. Pokud by tu bylo plno, nebo jste na "Božák" jeli autobusem, pak vyražte po stezce odtamtud.

Možné projít s kočárkem: Ano

Občerstvení:
Po trase není nic, nicméně v Božím Daru vám budou z restaurací a hospod oči přecházet.

Kdy vyrazit:
Kdykoliv mimo zimu - to bývají chodníčky obvykle zapadlé sněhem a vedou tu běžkařské tratě, neboť zdejší okolí je doslova Běžkařským rájem.

Rezervace a poplatky:
Žádné nejsou, vstup na stezku je zdarma
 

Krusne_hory_02 Krusne_hory_04 Krusne_hory_05
Krusne_hory_06 Krusne_hory_07