Z Cap de ses Salines do Colonia Sant Jordi - na půl dne podél pobřeží Mallorky

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Ačkoliv Mallorca je spíše doménou plážových turistů, najdeme tu i několik míst, která jsou zajímavá pro "chodivé" návštěvníky tohoto španěskěho ostrova. Pokud máte dost válení se na plážích, můžete se snad trochu inspirovat a strávit jeden necelý den pěší turistikou. Najít na Mallorce nedotčené pobřeží se může zdát jako nadlidský úkol, ale tento trek vás přesto na taková místa zavede. Pobřežní trek mezi Cap de Ses Salines a Colonia de Sant Jordi vede plochým, ale skalnatým terénem přes rozeklané skalní výběžky a zapomenuté písčité pláže, které se doslova nabízejí ke koupání.

Z konce cesty u Cap de ses Salines zamiřte směrem k moři a dejte se podél pobřeží doprava. Budou vás provázet odlesky vln středozemního moře a výhled na skalnatý a neobydlený ostrov Illa de Carebra, který dřív sloužil jako základna pirátům. Ostrov je dokonce možné navštívit. Z přístavu Colonia Sant Jordi vyrážejí lodní výpravy na celodenní prohlídku ostrova.

Po vaší pravé straně budete míjet pozemky soukromé farmy Sa Vall, kde se rozkládají dvě důležité mokřiny, které jsou vhodným místem pro pozorování zde žijících ptáků.

Po cestě vás budou doprovázet divoké asparágusy a bílé květy rostliny zvané Azucena de mar. Na plážích leží suché chuchvalce řasy poseidonia, která hraje výraznou roli ve zdejší mořské fauně a produkuje více kyslíku než jakákoliv, zde žijící, jiná rostlina. Panenské pláže s čistým pískem, na které po cestě narazíte a tyrkysové moře, s jemnými vlnami, vám budou doslova a do písmene brát dech.

Charakteristika:
Fyzicky nenáročný trek plochým terénem, nicméně díky horku může být chůze dost vyčerpávající. Předtím, než vyrazíte, tak si nezapomeňte vzít s sebou dostatek vody a pokrývku hlavy. Cesta bude díky vedru poměrně dost úmorná a narazíte jen na velmi málo stinných míst.

Trasa:
Cap de ses Salines - Platja des Cargol - Cala en Tugores - Platja de Ses Roquetes - Platja des Carbo - Colonia de Sant Jordi

Okruh: Ne

Jak se dostat na začátek a konec treku:
Pokud máte auto, je nejlepším řešením, nechat ho na konci cesty k Cap de Ses Salines, která je značená z hlavní silnice a zpátky z Colonia de Sant Jordi jet taxíkem. Případně můžete jít stejnou cestou zpět, pokud chcete výlet pojmout jako celodenní.

Čas: 3-4 h

Vzdálenost: 9 km

Voda a jídlo:
Po cestě nikde není zdroj pitné vody.

Kdy vyrazit:
Kdykoliv

Rezervace a poplatky:
Žádné nejsou