Národní park Glacier - park ohromujících jezer, hlubokých lesů a ledovců

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Národní park GlacierNárodní park Glacier, tedy ledovec, jak je doslovný překlad, dělá opravdu čest svému jménu.  Krajina je plná řek, jezer a horských vrcholů pokrytých bílými ledovci. Pod touto ostře řezanou skalnatou střechou se vlní desítky ledových řek a říček po alpských loukách plných zeleně.

Své jméno však park překvapivě nedostal proto, že je dnes na jeho území přes padesát ledovců, ale díky tomu, že zdejší údolí byla během uplynulých tisíciletí modelována právě prací ledu. Také zvířena parku je velmi bohatá. Lesy v hlubokých údolích parku jsou domovem kamzíků, tlustorohých ovcí a samozřejmě i různých druhů predátorů. Najdete tu hnědé i černé medvědy, pumy nebo vlky.

Území parku pokračuje dál na sever přes hranici, kde plynule navazuje na kanadský národní park Waterton. Dohromady tvoří větší celek mezinárodní park Waterton-Glacier. Přestože jsou oba parky územně propojeny, nejsou propojeny společnou silnicí a pro každý z nich platí odlišná pravidla.

Největší atrakcí je bezesporu silnice "Going to the Sun", tedy vedoucí k slunci, která vede napříč celým národním parkem. Silnice měří pouhých padesát mil, ale celou ji projet vám bude trvat několik hodin. Na každém kilometru této silnice se vám totiž otevírají nové výhledy na okolní vrcholy a ledovce.

Ubytování
Ubytování v parku zajištuje několik desítek zařízení. Pro ty, kteří se chtějí zblížit s přírodou, je tu možnost ubytování v některém ze 13-ti kempů. Všechny fungují na principu "first come, first serve" - kdo dřív přijde, ten dřív mele. Informace o volných místech v kempech najdete ve zdejším informačním centru. V sezoně je potřeba zabrat si místo v parku brzo po ránu, nebot se během dopoledne rychle zaplní.

Turistika v parku
Glacier nabízí stovky možností pro pěší turistiku. Přijdete si  na své ať už chcete absolvovat hodinovou nebo několikadenní procházku.

 

Národní park Glacier Národní park Glacier Národní park Glacier
Národní park Glacier
Národní park Glacier Národní park Glacier
Národní park Glacier
Národní park Glacier Národní park Glacier
Národní park Glacier
Národní park Glacier Národní park Glacier
Národní park Glacier
Národní park Glacier Národní park Glacier
Národní park Glacier
Národní park Glacier