Národní park Akádie - klenot Severní Ameriky na hranici s Kanadou

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Akadie_16.jpgHluboké lesy, průzračná jezera ale hlavně nádherné skalnaté pobřeží atlantiku. To jsou hlavní devizy ostrova, na kanadsko-americké hranici, který přímo vybízí k tomu abyste vzali batoh a vyrazili do krásné a čisté divočiny Národního parku Acadia ve státě Maine. Ale i pro Vás kteří se jen tak chcete projet autem a občas vyjít na nějakou tu vyhlídku má Akádie opravdu dost co nabídnout.

Národní park Acadia pokrývá ostrov Mt. Desert ležící při pobřeží státu Maine, asi 8 hodin jízdy autem od města Boston. Považujeme-li stát Maine za pokladnici severoamerické přírody je Akádie bezesporu tím nejdražším diamantem.

Skalnatá pobřeží o které se rozbíjejí vlny Atlantiku ukazují sílu moře a to jak je člověk proti ní titěrný. Mlha ležící na okolních ostrovech jenom dokresluje místy až kýčové obrazy, které známe z kalendářů kanadské a severoamerické přírody.

Status národního parku získal již v roce 1919 a zajímavostí určitě může být i to že k jeho rozvoji významně přispěl i známý miliardář John D. Rockefeler, který si tuto oblast velice oblíbil. Dalším pravidelným návštěvníkem je i John Travolta, který si dokonce ve státě Maine pořídil vlastní ostrov, na který pravidelně létá. Ostrov je protnut stezkami pro pěší a cyklisty a lemován okružní jednosměrnou silnicí pro automobily.

Pokud nedisponujete automobilem, můžete využít autobusy Island Explorer, které jezdí po celém ostrově. Nejznámějším letoviskem je Bar Harbor, který v historii několikrát vyhořel, ale díky své oblíbenosti americké novodobé rádoby šlechty a umělců se brzo z pohromy zotavil. Přijedete-li brzy ráno, můžete sledovat práci "lobstermanů" (lovců humrů), neboť stát Maine v této oblasti opravdu pojem. Koneckonců mají velkého klepetnatce, místní to gurmánskou pochoutku, i ve znaku.

Výstupy na ostrovní hory nejsou nikterak náročné, většinou se jedná do slova a do písmene o kopce. Nicméně z nich bývá překrásný výhled na okolní ostrovy, jezera a pobřeží.

 

Akadie_02.jpg Akadie_03.jpg Akadie_04.jpg
Akadie_08.jpg
Akadie_09.jpgAkadie_11.jpg
Akadie_12.jpg
Akadie_13.jpg Akadie_15.jpg
Akadie_14.jpg
Akadie_07.jpg Akadie_17.jpg Akadie_18.jpg Akadie_06.jpg