Toronto - jednodenní prohlídka města u velkých kanadských jezer

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

Toronto_03.jpg"Tarantua" -  shromaždiště, jak bylo místo na území dnešního velkoměsta nazýváno původními indiánskými obyvateli. I dnes po mnoha desetiletích můžeme říci, že si město stále svůj původní název zaslouží. Původní shromaždiště indiánských kmenů sice vzalo za své, ale rozhlédnete-li se po ulicích Toronta, uvidíte nezvyklý mix obyvatel i návštěvníků nejrůznějších barev pleti.

Turisté i rezidenti se míchají na rušných ulicích naprosto běžně a dokreslují tak zajímavý kolorit města, které dýchá kanadskou čistotou a americkou multinacionalitou zároveň. Pokud budete cestovat okolo, byla by opravdu škoda, se tu nezastavit. Pochopitelně tu můžete strávit několik dní, ale pokud nejste urbanista nebo architekt, bude vám na prohlídku hlavních ikon Toronta plně stačit jeden den.

Metropole kanadského státu Ontario, která se nachází poblíž Niagarských vodopádů je opravdu velmi atraktivním místem pro život. Ne bývá hodnoceno různými médii a průzkumy jako jedno z nejkrásnějších míst pro život na světě. Nízká kriminalita, blízkost jezer a neuvěřitelná čistota ulic tohoto čtyřmilionového velkoměsta jsou kombinací, kterou se může pochlubit jen opravdu málo jiných míst na světě. Nic není zadarmo a tak za život zde budete muset něco zaplatit. Toronto je totiž označováno nejdražším kanadským městem. Pronájmy a ceny nemovitostí tu jsou opravdu vysoké, ale nechtěli byste si za bezpečný život v krásném městě připlatit i vy ?

Z pohledu finančního a ekonomického je Toronto považováno za světového zástupce Kanady a působí jako jedno z významných světových finančnických center. Torontská burza je v první desítce světových burzovních trhů a ještě tak podtrhuje, či spíše dokresluje tvář Toronta coby města obchodu.

Co vidět v Torontu

Řekneme-li Toronto, vsadím se, že více než devadesát lidí ze sta si vybaví dominantu města - televizní věž CN Tower, která se svými 553 metry stojí v samotném centru. Přestože ostatní mrakodrapy jsou dost vysoké, působí jako malé děti vedle dospělého rodiče. Siluetu města neomylně poznáte už z dálky a to teprve není vůbec nic. Ten hlavní pocit úžasu se vás zmocní v momentu, kdy stanete u paty televizní věže a pohlédnete vzhůru. Betonový kolos, který se zvedá nahoru je opravdu působivý a mrakodrapy vedle něho budete brát spíše jako rodinné domky.

Procházku po nejzajímavějších místech v centru města lze bezproblémově obejít po svých a nebudete tak muset využívat městské hromadné dopravy.

Eaton Centre - prosklené a podlouhlé nákupní centrum o několika patrech, které je v samotném srdci downtownu. Obsahuje více jak 250 obchodů a je považováno za architektonicky zajímavé místo.Perličkou jsou je potom letící sousoší kanadských hus, které je zavěšeno pod skleněnou kopulí centra. Najdete je mezi ulicemi Dundas Street a Queen Street, od hlavního vlakového nádraží je to pouze 15 minut pěší chůze. Je to i zastávka metra.

CN Tower - proslulá a již zmíněná televizní věž. Pochopitelně je možné za poplatek vyjet nahoru a pokochat se výhledem z výšky na okolní mrakodrapy. Pokud máte o vyhlídku zájem, je lepší přijít ráno, protože odpoledne bývají čekací časy zhruba hodinu.

Hockey Hall of Fame - neboli hokejová síň slávy, kde najdete dresy, trofeje, slavná jména a fotografie hráčů a na obrazovkách si budete moci připomenout slavná hokejová utkání.

Chinatown - v Torontu se nachází druhé největší "čínské město"v severní americe. Je zajímavé sledovat ruch ve zdejších ulicích, ale patrně největší zážitek budete mít, pokud vstoupíte do některé z mnoha místních restaurací servírujících čínské, vietnamské a thajské jídlo.

 

Toronto_01.jpg Toronto_02.jpg Toronto_04.jpg
Toronto_06.jpg Toronto_07.jpgToronto_11.jpg
Toronto_14.jpg  Toronto_15.jpg  Toronto_16.jpg Toronto_08.jpg  Toronto_05.jpg Toronto_12.jpg

Foto: Toronto, Kanada - TREKY.CZ