Půldenní výlet na rozhlednu Štěpánka

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk
Mapa: 

rozhledna_stepankaŠtěpánka je kamenná rozhledna postavená v novogotickém stylu. Rozhledna stojí na vrcholu Hvězda (959 m) a těm, kdo na ni vyjdou, nabízí pohled ještě o 24 metrů vyšší. Byla postavena na příkaz knížete Rohana, ale nebyla dokončena, prý opět z popudu knížete. Podle předpovědi od cikánky měl kníže zemřít po její dostavbě. A skutečně! Měsíc potom, co byla rozhledna v roce 1892 dostavěna a otevřena místním turistickým spolkem, kníže skutečně zemřel.  

Vyrazíme po zelené turistické značce od Lanového Centra v Kořenově směr Hvězda. Zelená nás dovede až na rozcestí pod vrcholem, odkud vystoupáme k rozhledně. Stejnou cestou se potom budeme vracet zpět k rozcestí pod vrcholem, ale dál budeme pokračovat po žluté k rozcestí "Na Perlíčku", kde se dáme po zelené do Pasek nad Jizerou. V Pasekách přesedláme na modrou turistickou značku, jež nás povede po zbytek okruhu celou cestu zpět do Dolního Kořenova. Tato část vede nenáročným terénem podél toku řeky Jizery.

Charakteristika:
Trasa je nenáročná

Trasa:
Dolní Kořenov - chata Hvězda - rozhledna Štěpánka - Na Perlíčku - Paseky - Havírna - Na Mýtě - Dolní Kořenov

Okruh: Ano

Jak se dostat na začátek a konec treku:
Pokud nejedete autem, pak se do Kořenova celkem bezproblémově dostanete autobusem, či vlakem. Zastávka ČD je sice kus za vesnicí, ale nijak dramaticky to váš výlet neprodlouží.

Čas: 4 h

Převýšení: 350 m

Kdy vyrazit:
Kdykoliv, když neleží sníh.