Husky Anapurna - spacák do zimy

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Husky Anapurna je čtyřsezónní spací pytel určený pro chladné noci v chladných krajích. Pokud hledáte univerzální spacák, není to opravdu nic pro vás. Za teplých letních večerů v něm spát opravdu nejde. Ale na letní si ani nehraje. Je to prostě spacák pro všechny, kteří chtějí strávit mrazivé noci kvalitním spánkem a ne jektat zuby do rána. Jeho součástí je zateplovací vak na nohy, velmi to příjemná součást použitelná při teplotách nad nulou místo polštáře. Anapurna je nejvyšším modelem řady Extreme s dutým vláknem.

Již první pohled napoví, že se nejedná o běžný spací pytel. Zip je totiž jen do poloviny spacího pytle. Zipem do spacáku jde obvykle chlad a tak jej výrobce zkrátil na nutnou délku abyste se dostali dovnitř a navíc po celé délce je zip zateplen. Na zadní straně najdeme protiskluzové pásy, které se mi velmi osvědčily, neboť se obvykle ráno probouzím vedle karimatek všech typů a s Anapurnou se mi to nestává. Za hlavou je praktická kapuce a jejím přetažením plně přikryjete otvor pro hlavu a zima nemá šanci.

Teplotní hranice jsou opravdu úctyhodné. Nedělám si o nich iluze ani v nejmenším, ale vím z vlastní zkušenosti, že -10° je v pohodě. To se nedá říct o všech spacácích, které o sobě tvrdí, že jsou „extreme“. 

Všechny výše uvedené izolační plusy spacáku s sebou ovšem nesou jednu nepříjemnou věc a tou je objem. Je to opravdu cvalda o rozměrech 40 x 26cm a i sbalený a zkomprimovaný je o něco vyšší než běžný spacák. Kompresní obaly od Husky také nejsou nikterak zázračné a pokud se jimi pokoušíte komprimovat často, trhají se švy a nebo praskne plastová karabinka. Stalo se mi to po měsíci užívání a přišlo mi, že to je dost brzo.  Ovšem ne, že bych Anapurnu nedoporučil.

Pokud spíše než za letním sluncem cestujete do severských končin, kde i v létě se teploty pohybují kolem nuly nebo si občas uděláte nějaký ten zimní bivak, rozhodně nezapomeňte Anapurnu zařadit do svého výběrového řízení.

Svrchní materiál: 40D 240T Tactel RipStop Nylon
Vnitřní materiál: Soft Nylon
Náplň: Thermolite Quallo
Cena: 1880Kč
Váha: 2260 g
Teploty: Extrem: -28°C, Low comfort: -19°C, High comfort -12°C