Terčino údolí - dvouhodinový výlet ke kouzelnému vodopádu

Zobrazit pro tiskZobrazit pro tisk

Pohled do Terčina údolíVzdálenost: 5 km; Čas: 2 h 

Naučná stezka Terčino údolí nás provede opuštěnou a krásnou krajinou na úpatí Novohradských hor. Přírodní rezervaci Terčino údolí najdeme poblíž města Nové Hrady, podle kterého byly hory samotné pojmenovány. A na co se můžete těšit? Na krásnou krajinu bez lidí, neboť Novohradské hory rozhodně nepatří mezi cíle davové turistiky.

Naučná stezka se proplétá prakticky celým parkem a ukáže vám jak přírodní krásy, tak i lidské počiny, jež tu do krajiny zasadila ruka budovatele. Park je také významným místem z botanického hlediska, zejména pak pro studium stromů a dalších dřevin. Několik zastávek na naučné stezce bude věnováno právě stromům.

Celá trasa měří okolo 5-ti kilometrů a začíná i končí ve vesnici Údolí, kde je vstup do přírodního parku. Celkem obsahuje 14 zastávek s informačními cedulemi a podél trasy najdete i odpočinková místa s lavičkami. Celý výlet se tedy dá pojmout i hodně relaxačním způsobem a tichou přírodu si můžete užívat plnými doušky. 

Charakteristika:
Krátká a nenáročná procházka přírodním parkem po udržované stezce.

Trasa:
Z obce Údolí následujte značení naučné stezky, které vás provede celým okruhem.

Okruh: Ano

Jak se dostat na začátek a konec treku:
Autem - vstup do parku je na silnici č. 154 mezi Novými Hrady a Horní Stropnicí. Do Nových Hradů jezdí autobus i vlak, nicméně vlakové nádraží je od centra města dost daleko. Z centra města samotého ke vstupu do přírodního parku je to pěšky zhruba kilometr a půl.

Kdy vyrazit:
Kdykoliv

Rezervace a poplatky: 
Žádné nejsou
 

Panorama Novohradských hor Vodopád v Terčině údolí Vodopád v Terčině údolí
Foto: zdroj naturfoto.cz